29 stycznia 2022, 02:45

Teraz

-1°

Fakty

A A A

WIERUSZÓW: Radni o potrzebie wyhamowania ruchu na ul. Wrocławskiej w Wieruszowie

O rozważeniu wyhamowania ruchu na ul. Wrocławskiej w Wieruszowie pomiędzy nowym parkiem a centrum handlowym "Turbina" rozmawiano podczas ostatniej sesji Rady Powiatu.

Problem zgłosił radny Marek Stojecki, który otrzymał sygnały w tej sprawie od mieszkańców. Jak wyjaśniał, ostatnio zwiększył się tam ruch z uwagi na otwarcie parku. Największym zagrożeniem jest próba przecięcia jezdni z jednej na drugą stronę. Są sytuacje, że pojazdy zwyczajnie jeżdżą tam zbyt brawurowo, choć i piesi nie są święci, bo przecież jest wiele sytuacji gdy niektórzy wychodzą na pasy, bądź w ich okolice, dosłownie w ostatniej chwili.

Radny proponował aby zrobić tam wyniesione przejście, podobnie jak przy urzędzie na ul. Warszawskiej. Goszczący na posiedzeniu dyrektor PZD Marek Kanicki odpowiadał, że szkoda że sprawa nie została zgłoszona trochę wcześniej, kiedy składano wnioski o pieniądze właśnie na budowę przejść dla pieszych. Z tego programu realizowane będą m.in. światła na skrzyżowaniu ul. Warszawskiej i Prusa w Wieruszowie.

Kwestii bezpieczeństwa na miejscu ma przyjrzeć się komisja. Starosta dodał, że o sprawie należy porozmawiać z gminą oraz policją, i wspólnie obrać kierunek. Jeśli pojawi się kolejny nabór wniosków, niewykluczone że będzie to jednym z priorytetowych zadań. Kilka dni temu doszło tam do potrącenia kobiety i dziecka w wózku.

Autor: wieruszow@radiosud.pl