14 lipca 2024, 12:04

Teraz

23°

Fakty

A A A

WIERUSZÓW: Radny nie złożył oświadczenia. Zrezygnował z mandatu

Rafał Dąbik zrezygnował z mandatu Radnego Rady Powiatu Wieruszowskiego. Stało się to podczas środowej sesji. Rada i tak musiała podjąć decyzję w jego sprawie.

Radny Dąbik w ustawowym terminie nie złożył oświadczenia majątkowego. Jak tłumaczył, stało się tak w wyniku nadmiaru obowiązków zawodowych oraz prywatnych. Radny Dąbik postanowił sam zrezygnować, dlatego głosowanie w tej sprawie było już tylko formalnością. Przewodniczący Andrzej Żóraw, dziękując za współpracę, mówił że to męska decyzja. Wcześniej radny z gminy Galewice przygotował oświadczenie, które odczytał wiceprzewodniczący Piotr Kowalczyk. - Oświadczam, że powyższa sytuacja zaistniała z powodu złego stanu mojego zdrowia w okresie kwiecień - czerwiec bieżącego roku. Ponieważ nie mogłem zapewnić, iż podobna sytuacja nie będzie miała miejsca w przyszłości, oraz mając na względzie dobro moich wyborców, którzy oddali na mnie głosy, z żalem stwierdzam iż podjąłem decyzję o rezygnacji z dniem dzisiejszym z funkcji radnego Rady Powiatu Wieruszowskiego. Swoją wiedzę i doświadczenie postaram się wykorzystać w innych obszarach działalności społecznej.

Radny Marek Stojecki ubolewał, że musiało dojść do takiej sytuacji. - Ale jesteśmy klubem, który szanuje prawo, a wiadomo że kolega to prawo naruszył. Nie chcę powiedzieć że złamał. Bez względu na to jaka będzie forma tej uchwały to podejrzewam, że za jakiś czas znowu wróci ten problem na posiedzenie Rady Powiatu. Myślę, że należałoby podjąć pewne męskie decyzje. Rafał, myślę, nie będzie miał o to do mnie pretensji ani żali, tym bardziej że złożył oświadczenie - dodał radny i zapowiedział, że będzie głosował za przyjęciem uchwały.

Radny Dąbik w Radzie Powiatu reprezentował klub PiS. Niebawem jego mandat przejmie kolejna osoba z tej listy.

Autor: patryk.hodera@radiosud.pl