24 września 2023, 19:12

Teraz

17°

Fakty

A A A

WIERUSZÓW: Remont pod znakiem zapytania

Z powodu ograniczenia limitu wydatków przez Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa na "Program rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019" powiat wieruszowski ostatecznie nie załapał się na środki zewnętrzne do planowanej przebudowy głównego ciągu komunikacyjnego w Wieruszowie. 

 

Pod koniec grudnia Minister Infrastruktury i Budownictwa zatwierdził ostateczną listę rankingową wniosków o dofinansowanie inwestycji drogowych w 2017 r. Tylko 12 powiatów zostało zakwalifikowanych do dofinansowania. Na pierwszym miejscu listy jest powiat wieruszowski, który otrzyma blisko 3 mln zł na realizację odcinka Galewice - Ostrówek. Po ostatecznych zawirowaniach z listy głównej wypadła aplikacja o środki na przebudowę najważniejszego ciągu drogowego Wieruszowa. Czy inwestycja jest zagrożona? - Przede wszystkim czekamy na oszczędności przetargowe, bo może się okazać jeszcze, że ta inwestycja otrzyma dofinansowanie - podkreśla sekretarz powiatu Stefan Pietras. - Jeżeli tak się nie stanie, na pewno jakieś warianty będą przez Zarząd rozważane, o których dzisiaj nie mogę powiedzieć, bo są to wszystko świeże wiadomości. Na pewno Zarząd chce zrealizować to zadanie, poszukujemy środków i na pewno nikt nie będzie tego odpuszczał. To są świeże sprawy, z którymi zarząd musi się mierzyć. 

 

Na realizację zadania samorząd powiatowy oraz gmina Wieruszów wyznaczyły w swoich budżetach po 1,5 mln zł. Już teraz nieoficjalnie mówi się, że jeśli nie będzie dofinansowania, w grę będzie wchodził zmniejszony zakres prac. Na ostateczną decyzję trzeba będzie poczekać. Realizacja drogi Galewice - Ostrówek jest niezagrożona. 

Autor: patryk.hodera@radiosud.pl