23 września 2020, 01:46

Teraz

18°

Fakty

A A A

WIERUSZÓW: Rusza lodowisko

Jeszcze w tym tygodniu ma zostać uruchomione wieruszowskie lodowisko. Mieszkańcy z atrakcji będą mogli korzystać od 6 grudnia.

W hali namiotowej Gminnego Ośrodka Sportu i Turystyki w Wieruszowie przy ul. Sportowej trwają ostatnie prace związane z przygotowaniem lodowiska do sezonu. Jeśli nie wydarzy się nic niespodziewanego atrakcja będzie czynna od piątkowego wieczoru. - Mam nadzieję, że w piątek, tradycyjnie na Mikołajki, zaprosimy wszystkich do korzystania z lodowiska – zapowiada dyrektor GOSiT, Maciej Baciński. - Dziękujemy szczególnie wszystkim firmom. Trwają prace przy wymianie reklam. Dziękujemy wszystkim lokalnym firmom, które wspierają to lodowisko. Co roku te środki starczają na renowację i jego utrzymanie, a koszty, wiadomo, nie są małe.

Ceny w tym sezonie ulegną zmianie. Za bilet ulgowy trzeba będzie zapłacić 4 zł a za normalny 8 zł za godzinę. Ostatnio administratorzy atrakcji pobierali o 1 zł mniej. - Cennik będzie dostępny w najbliższym czasie na naszej stronie oraz stronie urzędu – dodał dyrektor Baciński. - Godziny otwarcia będą tak jak w latach ubiegłych. One również będą dostępne na naszych stronach.

Lodowisko wystartuje w Mikołajki około godz. 18.00. Z tej okazji organizatorzy zapraszają na dodatkowe atrakcje związane z tym świętem.

Dla wieruszowskiego lodowiska rysują się optymistyczne prognozy, ponieważ z informacji, które posiadamy wynika, że takiej atrakcji nie będzie w tym roku w sąsiednim Kępnie. Położony nieco dalej Wieluń otwarcie swojego lodowiska planuje dużo później. W Wieruszowie znajduje się wypożyczalnia łyżew, dlatego nie trzeba posiadać swojego sprzętu.

Autor: wieruszow@radiosud.pl