8 grudnia 2021, 11:05

Teraz

-3°

Fakty

A A A

WIERUSZÓW: Samolot odzyska dawne życie

Jest szansa, że jeszcze tego lata wieruszowski samolot - nieodłączny symbol miasta - powróci do kondycji turystycznej świetności. Gmina dokona jego częściowego remontu, dzięki czemu w środku oraz na placu Zamczyska będzie mogła działać gastronomia połączona z ogródkiem piwnym. 

Próby ratowania wieruszowskiego samolotu rozpoczęły się już kilkanaście miesięcy temu. Najpierw poddano ocenie jego stan techniczny oraz badano konstrukcję. Okazało się, że nie jest jeszcze tak źle i dzięki konserwacji znów będzie można wejść do środka, napić się kawy albo piwa. - Jest to wizytówka miasta w nie najlepszej kondycji - przyznaje burmistrz Rafał Przybył. - Nie tylko w kontekście 650-tej rocznicy miasta, ale przede wszystkim po to by ratować ten obiekt konsultowaliśmy się ze specjalistami z Politechniki Wrocławskiej. Oni orzekli, że pokład nadal będzie mógł być wykorzystywany. Obecnie przystępujemy do kolejnych prac zaleconych przez specjalistów. Będzie malowanie, remont schodów oraz remont wnętrza. 

Burmistrz ma nadzieję, że w lipcu będzie można do środka zaprosić pierwszych mieszkańców. W środku, albo bezpośrednio przy samolocie, miałby funkcjonować ogródek piwny prowadzony przez przedsiębiorcę, który podpisze z gminą umowę dzierżawy.  

Autor: wieruszow@radiosud.pl

Archiwum komentarzy
Tryb sortowania komentarzy:
 • ~xxx : @do obiektywnie: Oczywiście, że samolot to symbol Wieruszowa i wielu ludziom nawet z daleka kojarzy się właśnie z nim. Super, że wreszcie znalazł się Burmistrz, który zadba o ten zabytek przywracając mu dawną świetność. Wszędzie tylko plastik-fantastik a to jest oryginalna maszyna i szkoda, aby niszczała.

  10:42, 7 czerwca 2017, | odpowiedz
 • ~do obiektywnie : A mnie właśnie Wieruszow kojarzy sie z samolotem. Jestem z okolic Kępna i wlasnie pierwszy samolot, jeszcze będąc dzieckiem widzialam właśnie w Wieruszowie i jak pamietam moje kolezanki i koledzy też, a było to w latach 80, więc dla niektórych ludzi ma też charakter wspomnień, powrotu do dziecięcych lat. popieram Burmistrza by przywrócić mu dawny blask.
  A kozy....... jakoś trudno by je było tam wypuścic na pastwisko.

  10:38, 5 czerwca 2017, | odpowiedz
 • ~Obiektywnie : Dobry zestaw palnikowy i jak najszybciej zezłomować , a nie topić w to szkaradne badziwie publiczne pieniądze. Burmistrza chyba coś opętało symbolem jest koza i niech tak zostanie.

  23:21, 3 czerwca 2017, | odpowiedz