24 marca 2023, 19:55

Teraz

16°

Fakty

A A A

WIERUSZÓW: Skromne środki dla powiatu wieruszowskiego na drogi

Samorządy otrzymają kolejną pulę pieniędzy na inwestycje drogowe. Do gmin, powiatów i miast, w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, popłynie łącznie 3 mld zł. Rządowe środki zostaną przekazane na powstanie i wyremontowanie tysięcy kilometrów dróg lokalnych. Dzięki tym inwestycjom, infrastruktura drogowa staje się nowoczesna i bezpieczna. W powiecie wieruszowskim jedno z najważniejszych zaplanowanych zadań jest daleko na liście rezerwowej! 


Samorządy z powiatu wieruszowskiego w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg otrzymają bardzo niewiele. Pewne finansowanie ma jedynie gmina Czastary. Chodzi o remont dróg w Jaworku i Stępnej. Dofinansowanie w wysokości 50% wartości zadania wynosić będzie 711 tys. zł. 


Wniosek powiatu wieruszowskiego, dotyczący przebudowy drogi Wieruszów - Teklinów, jest dopiero na 14. miejscu listy rezerwowej. Podobny los spotkał zadanie o nazwie "Remont dróg powiatowych na terenie powiatu wieruszowskiego". Starostwo liczyło w sumie na 7 mln zł wsparcia. Tym razem szczęścia nie miała gmina Galewice. Wniosek samorządu, dotyczący remontu dróg w Jeziornej, Kolonii Osiek oraz w Galewicach, także jest daleko na liście rezerwowej. Samorząd starał się o blisko 2 mln zł wsparcia. 

Autor: patryk.hodera@radiosud.pl