17 października 2021, 05:56

Teraz

Fakty

A A A

WIERUSZÓW: Ślęzak za Dąbika

Zygmunt Ślęzak zostanie nowym radnym Rady Powiatu Wieruszowskiego. Mieszkaniec gminy Lututów obejmie mandat po Rafale Dąbiku.

Kilka tygodni temu wygasł mandat radnego Prawa i Sprawiedliwości z gminy Galewice, ponieważ w stosownym czasie nie zdążył ze złożeniem oświadczenia majątkowego. Jako pierwszemu w kolejności prawo do zasiadania w radzie przysługiwało Robertowi Szkudlarkowi, który uzyskał kolejny wynik za radnym Dąbikiem. Ta osoba jednak pisemnie zrzekła się z mandatu. 4 września Barbara Bujakowska, komisarz wyborczy w Sieradzu, wydała obwieszczenie o zmianach w składzie Rady Powiatu Wieruszowskiego. Nowy radny najprawdopodobniej złoży ślubowanie pod koniec września, bo wtedy ma odbyć się kolejna sesja.

Zygmunt Ślęzak w wyborach w 2014 r. uzyskał w swoim okręgu 159 głosów. Liderem listy z 490 głosami był obecny szef klubu PiS Jan Nawrocki. Rafał Dąbik zyskał przychylność 342 osób a Rafał Szkudlarek 198.

Dzięki tej zmianie gmina Lutów zyska kolejny głos w radzie. Do tej pory obok Jana Nawrockiego radnym z tego terenu jest były wójt Józef Suwara.

Kilkanaście miesięcy temu doszło do zmiany wśród radnych, którzy startowali z listy Platformy Obywatelskiej. Po złożeniu mandatu przez Wojciecha Bartelę w radzie powiatu zasiadła Zuzanna Wojtan.

Na zdjęciu Zygmunt Ślęzak pierwszy od lewej. 

Autor: wieruszow@radiosud.pl