7 grudnia 2023, 12:27

Teraz

Fakty

A A A

WIERUSZÓW: Sprawca był zamaskowany, świadkom kazał być cicho i uciekł. Morderstwo w Wieruszowie

Sprawca morderstwa obywatelki Gruzji na terenie jednego z domów przy ul. Broniewskiego w Wieruszowie, w momencie popełniania zbrodni, miał być zamaskowany - to najnowsze ustalenia w tej wstrząsającej sprawie, do której doszło około 4.00 nad ranem. Po podcięciu kobiecie szyi, napastnik uciekł z pomieszczenia. 


W chwili obecnej trwają poszukiwania mężczyzny, który z nieznanych powodów zaatakował kobietę zamieszkującą dom przy ul. Broniewskiego w Wieruszowie. Do akcji zaangażowani są funkcjonariusze KPP z Wieruszowa, Sieradza a także z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi.


Jak udało się nam dowiedzieć, aktualnie Policja przesłuchuje świadków i oczekuje na tłumaczy. Obecnie nie wiadomo czy mężczyzna mieszkał razem z grupą obcokrajowców, czy wtargnął do domu - to ma być znane po złożeniu przez nich zeznań w obecności tłumacza. 


Mieszkańcy wczesnym rankiem usłyszeli hałas dobiegający z jednego z pomieszczeń. Po wejściu do środka zauważyli leżącą na podłodze kobietę z raną ciętą na szyi, nad którą stał zamaskowany mężczyzna z nożem w ręce. Świadkowie wstępnie przekazali, że napastnik kazał im być cicho i uciekł. 


Wiadomo też, że policyjny pies nie podjął tropu. Mężczyzna wciąż przebywa na wolności. Obcokrajowcy pracowali w jednym z zakładów na terenie gminy Wieruszów.

Autor: patryk.hodera@radiosud.pl