3 sierpnia 2021, 02:52

Teraz

14°

Fakty

A A A

WIERUSZÓW: Startuje Centrum Aktywności Społecznej

19 lipca w Centrum Aktywności Społecznej przy ul. Kępińskiej w Wieruszowie odbył się dzień otwarty. Właśnie startuje tutaj Klub Seniora i biblioteka, a niebawem dołączy do nich Klub Malucha, kino na poddaszu oraz arena dla organizacji pozarządowych. 

Zakupiona przez samorząd była „Złota Brama” znów zatętni życiem. Regularnie spotykać się tutaj mają seniorzy, będą zajęcia dla dzieci i młodzieży a wkrótce być może ruszy klub filmowy w ramach kina na poddaszu. Inwestycja nie była tania, bo to koszt blisko 3 mln zł, jednak obiekt po remoncie i częściowej adaptacji już teraz robi wrażenie. To blisko 500m2 powierzchni użytkowej. 

- Mamy tutaj wiele dofinansowań, m.in. z Seniora+ na utworzenie Klubu Seniora, jak i na jego funkcjonowanie – opowiada zastępca burmistrza Marta Siubijak. - Mamy dofinansowanie z programu „Maluch+”. Jest dofinansowanie z Rządowego Programu Inwestycji Lokalnych i z WFOŚiGW. Podsumowując cały zakup, inwestycję i jakby bardzo rozległy obszar, te nakłady nie są tak duże, jak ten budynek jest ogromny i jakie stwarza możliwości.

Burmistrz Rafał Przybył podkreśla, że jest to miejsce dla wszystkich. - Jesteśmy świadkami spotkania seniorów, działa tutaj filia biblioteczna, teraz jesteśmy na etapie przetargu na Klub Malucha, gdzie 16 dzieci znajdzie swoje miejsce. To takie połączenie doświadczenia z młodością i dzieciństwem. Na poddaszu będzie kino, które powstanie dzięki dofinansowaniu z PISF-u. Nie ukrywam, że gdy rekomendowałem radnym zakup tego budynku, posypały się też głosy krytyki. To naturalne i to wywoływało jakąś niepewność i strach. Teraz, stojąc tutaj, wiemy i jesteśmy dumni z tego, że podjęliśmy takie kroki i że będzie to służyło mieszkańcom. Myślę, że to jedna z większych inwestycji na terenie Wieruszowa w ciągu ostatnich lat, i jedna z ważnych społecznie. 

Autor: wieruszow@radiosud.pl