10 czerwca 2023, 13:29

Teraz

25°

Fakty

A A A

WIERUSZÓW: Szykuje się gruby remont

Powiat we współpracy z samorządem gminnym przygotowuje się do przebudowy głównego ciągu komunikacyjnego w Wieruszowie. Jeśli uda się zdobyć dofinansowanie to  w przyszłym roku o tej porze gruntownej naprawie zostaną poddane ul. Kępińska, Podzamcze, Wrocławska oraz Warszawska.

Podczas czwartkowej sesji Rada Miejska wyraziła zgodę na udzielenie dofinansowania do inwestycji, którą zamierza zrealizować Powiatowy Zarząd Dróg. Całe zadanie ma opiewać na blisko 6 mln zł, zaś wkład własny samorządów może wynieść do 1,5 mln zł na „głowę”. – Chcemy aplikować w programie Przebudowy Dróg Gminnych i Powiatowych z dwoma wnioskami. Jeden z nich będzie dotyczył możliwości przebudowy ciągu komunikacyjnego przez cały Wieruszów – zapowiada wicestarosta, Mirosław Urbaś. – W ten sposób udałoby się uzyskać dobrej jakości drogę od ronda w stronę Pieczysk do wylotu w stronę Kępna. Dzisiaj bardzo serdecznie dziękuję radnym za podjęcie tej decyzji.

W grę wchodzi gruntowny remont połączony m.in. z powstaniem ronda typu „pinezka” na skrzyżowaniu ul. Warszawskiej z ul. Prusa. – Tak w zasadzie chcemy przebudować trzy odcinki – dodaje Urbaś. – Tam gdzie będzie to możliwe powstaną ścieżki rowerowe, rowerowo-piesze i chodniki. Chcielibyśmy skomunikować Wieruszów z dwóch stron, aby można się było bezpiecznie poruszać nie tylko rowerem.

Rada Miejska w Wieruszowie nie miała wątpliwości co do tego, by dołożyć z budżetu środki do inwestycji. – Droga jest w fatalnym stanie i wszyscy o tym wiedzą – komentuje burmistrz, Rafał Przybył. – To główna ulica siedziby tego powiatu, dlatego cieszymy się że Starostwo Powiatowe pochyliło się nad tą materią. My ze swojej strony zadeklarowaliśmy kwotę do 1,5 mln zł i teraz wszystko po stronie samorządu powiatowego. Widziałem ten projekt i wydaje się, że jest solidnie przygotowany.

Teraz pozostało tylko trzymać kciuki do czasu rozstrzygnięcia naboru.

Autor: patryk.hodera@radiosud.pl