17 października 2021, 05:32

Teraz

Fakty

A A A

WIERUSZÓW: Ukradł regały z terenu firmy. Wpadł kilka miesięcy później

Wieruszowscy policjanci wytypowali i zatrzymali mężczyznę, podejrzanego o kradzieże mienia z terenu jednej z firm w Wieruszowie. Straty wynikające z przestępczej działalności podejrzanego wyniosły kilkaset złotych. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Wieruszowscy kryminalni od pewnego czasu analizowali informacje dotyczące kradzieży metalowych elementów z placu jednej z prywatnych firm w Wieruszowie. Zgromadzone informacje wskazywały, że do zaboru metalowych regałów, doszło w maju 2021 roku. Ustalenia kryminalnych wskazywały również, że za nocnymi kradzieżami stoi mieszkaniec Wieruszowa.

- Analizując zgromadzony materiał dowodowy, 6 września 2021 roku, kryminalni, w gminie Doruchów w powiecie ostrzeszowskim, zatrzymali 41-latka, podejrzewanego o te przywłaszczenia. Informacje policjantów potwierdziły się. W Wieruszowie, w miejscu zamieszkania zatrzymanego, funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli skradzione 17 i 25 maja br. regały, których wartość oszacowano na 700 złotych - relacjonuje asp. sztab. Damian Pawlak z KPP. - Teraz podejrzany musi liczyć się z odpowiedzialnością za przestępstwo kradzieży, które zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności. Śledczy sprawdzają również, czy mężczyzna w przeszłości nie miał konfliktu z prawem.

Postępowanie jest pod nadzorem prokuratora.

Autor: wieruszow@radiosud.pl