25 września 2023, 21:18

Teraz

17°

Fakty

A A A

WIERUSZÓW: W niedzielę prawybory w Wieruszowie. Przyjadą m.in. Hołownia, Kosiniak Kamysz, Czarzasty, Korwin Mikke, Tomczyk. Dziś Sikorski

W tym roku Wieruszów ponownie organizuje PRAWYBORY. 17 września. W lokalu wyborczym mieszkańcy będą głosować na partie zarejestrowane w okręgu wyborczym nr 11 (nie na poszczególnych kandydatów). Co najważniejsze - w dniu PRAWYBORÓW nie będzie obowiązywała cisza wyborcza.


Do udziału w prawyborach zostały zaproszone wszystkie partie polityczne. Mają one możliwość organizacji, happeningu, grilla czy innej formy eventu, który przyciągnie ich wyborców. To idealna okazja by na miesiąc przed świętem demokracji zgromadzić swoich zwolenników i na finiszu kampanii zadbać o głosy niezdecydowanych.


Dla zwiększenia frekwencji organizatorzy zadbali o KIEŁBASĘ WYBORCZĄ, czyli voucher na pyszne leczo. Dodatkowo każdy z głosujących może wziąć udział w konkursie, w którym do wygrania jest hulajnoga elektryczna, rower czy wyciskarki do owoców. Ponadto osoba, która przyprowadzi 10 głosujących otrzyma małą maskotkę miejską -koziołka Klementynę.


W wydarzeniu zadeklarowała udział: KWW Koalicja Obywatelska PO .N IPL Zieloni, KWW Trzecia Droga PSL-PL2050 Szymona Hołowni, KW Polska 2050 , KW Polska Jest Jedna, KW Narodowe Odrodzenie Polski oraz KW Konfederacja Wolność i Niepodległość.Autor: patryk.hodera@radiosud.pl