16 października 2019, 01:41

Teraz

13°

Fakty

A A A

WIERUSZÓW: Włamania do domów. Uwaga!

Wieruszowscy policjanci poszukują sprawców kradzieży z włamaniami, do których doszło w Wieruszowie i w gminie Wieruszów. Jednocześnie apelujemy o właściwe zabezpieczenie własnego mienia.

Z ustaleń i relacji pokrzywdzonych wynika, że w drugiej połowie czerwca oraz na początku lipca w Polesiu, Wieruszowie i Mirkowie, nieustaleni do chwili obecnej złodzieje, z domów jednorodzinnych skradli biżuterię oraz pieniądze o łącznej wartości prawie 25 tys. zł. Każdorazowo włamywacze w trakcie swoich przestępczych działań wykorzystywali nieobecność lub sen domowników i w tym czasie włamywali się do pomieszczeń.

- W związku z powyższym apelujemy do mieszkańców zwłaszcza właścicieli mieszkań, domów jednorodzinnych i innych obiektów o właściwe zabezpieczenie własnego mienia w celu uniknięcia włamania, kradzieży lub podobnych nieprzyjemnych sytuacji - mówi asp. sztab. Damian Pawlak, rzecznik prasowy KPP. - Szczególnie w nocy pamiętajmy o zamknięciu okien i drzwi, głównie tarasowych oraz balkonowych. Bądźmy ostrożni, zwłaszcza w okresie wakacyjnym w informowaniu nieznajomych na temat trybu życia naszych sąsiadów i przekazywaniu innych istotnych informacji.

Wszystkie osoby, które mogą posiadać jakiekolwiek informacje na temat powyższych zdarzeń prosimy o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Wieruszowie pod nr tel. 62-78-32-411, osobiście lub z najbliższą jednostką policji. Osobom kontaktującym się zapewniamy anonimowość.

Autor: patryk.hodera@radiosud.pl