23 lipca 2019, 15:27

Teraz

23°

Fakty

A A A

WIERUSZÓW: Z politykami o drodze 450 i fotowoltaice

W niedzielne popołudnie w sali Ochotniczej Straży Pożarnej w Podzamczu odbyło się spotkanie z przedstawicielami Prawa i Sprawiedliwości. Oprócz promocji nowych założeń programowych partii poruszono dwa zapalne tematy związane z gminą Wieruszów – kwestię drogi 450 oraz dofinansowania na odnawialne źródła energii. 

Z mieszkańcami spotkali się poseł Piotr Polak, wicemarszałek województwa łódzkiego Grzegorz Wojciechowski oraz radna sejmiku Dorota Więckowska. W pierwszej części politycy omawiali nowe obietnice rządzącej partii. O polityce unijnej oraz krajowej mówił marszałek Wojciechowski, który jest kandydatem do Parlamentu Europejskiego. 

Kwestię dotyczącą drogi 450 rozpoczął burmistrz Rafał Przybył, następnie o problemach związanych z tym ciągiem opowiadali licznie zebrani mieszkańcy. Wiele osób miało nadzieję, że padną jakieś konkretne deklaracje, jednak takich nie było. Spotkanie już tylko dotyczące drogi wojewódzkiej ma zostać zorganizowane na początku maja w Lubczynie. Przypomnijmy, że prawdopodobnie w tym roku zostaną rozpoczęte prace przy przebudowie odcinka relacji Lubczyna – Wyszanów (od kapliczki do kapliczki), jednak wszyscy oczekiwaliby kompleksowej przebudowy całości bądź przynajmniej etapowania. 

Podczas rozmów z politykami pytano o Regionalny Program Operacyjny, w którym wstępnie wnioski z gminy Wieruszów nie przeszły pozytywnej oceny. Marszałek Wojciechowski zapowiedział, że prawdopodobnie dojdzie do zwiększenia finansowania i jest jeszcze szansa na otrzymanie pieniędzy. Mieszkańcy kilkanaście miesięcy temu wykonywali w tym celu audyty, które  kosztowały po 500 zł od gospodarstwa. 

Autor: patryk.hodera@radiosud.pl