25 lutego 2020, 01:13

Teraz

Fakty

A A A

WIERUSZÓW: Za butelki i puszki będą nagrody. Rusza pilotaż

Od 19 sierpnia rusza miesięczny program pilotażowy zbiórki butelek PET oraz puszek aluminiowych, mający na celu zwiększenie świadomości mieszkańców gminy Wieruszów w zakresie selektywnej zbiórki odpadów a tym samym zmniejszenia zanieczyszczenia środowiska.

- Przynieś puste opakowania po napojach do Urzędu Miejskiego w Wieruszowie i skorzystaj z automatu Sortbox RC110 służącego do selektywnej zbiórki i bardziej świadomego dbania o własne otoczenie - zachęca gmina Wieruszów. - W holu Urzędu Miejskiego w Wieruszowie ustawiony zostanie automat do selektywnej zbiórki odpadów, do którego mieszkańcy mogą wrzucać plastikowe butelki PET oraz puszki aluminiowe. W zamian otrzymają żetony, które będą wymienne na nagrody.

Wystarczy przynieść ze sobą opróżnioną puszkę lub plastikową butelkę z nakrętką lub bez i wrzucić do oznaczonego otworu w maszynie, a ona w zamian za to wyda żeton. Automat może przyjąć jednorazowo ok. 300 opakowań po napojach, które muszą mieć kod kreskowy. Butelki i puszki nie mogą być zgniecione. Jeśli butelka lub puszka nie ma kodu kreskowego, albo jest spoza kraju, zostanie odrzucona.

1 butelka = 1 żeton
1 puszka = 1 żeton
ZBIERZ 30 ŻETONÓW I WYMIEŃ NA JEDEN PLECAK

Jeśli masz więcej butelek lub puszek, wrzuć je śmiało. Odbiór nagród w Punkcie Obsługi Klienta Urzędu Miejskiego w Wieruszowie.

Autor: wieruszow@radiosud.pl