17 kwietnia 2024, 07:27

Teraz

Fakty

A A A

WIERUSZÓW: Zakład Opiekuńczo-Leczniczy w Wieruszowie zaprojektowany

Wieruszowski szpital stawia na opiekę długoterminową. Burmistrz wydał już decyzję o ustaleniu lokalizacji celu publicznego dla nowej nieruchomości, ale na budowę Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego przyjdzie nam jeszcze chwilę poczekać. 


W tej chwili architekci skończyli wstępny projekt tego ZOL-u, stąd też mamy tę wizualizację - opowiada dla tugazeta.pl prezes PCM Eunika Adamus. - Będziemy przygotowywali się do zrealizowania ostatecznego projektu tej inwestycji, ale na to dajemy sobie jeszcze chwilę. Myślałam, że to wszystko pójdzie nieco szybciej, jednak tak bardzo dużo jest różnych uzgodnień, że to faktycznie się przeciąga. Przypuszczam, że jeszcze w tym roku, mówiąc kolokwialnie, nie uda się wbić pierwszej łopaty, tym bardziej że czekam też na pieniądze z KPO, kiedy pojawią się na "długoterminówkę". Póki co nie ma takiego otwarcia, a ja nie dysponuję kwotą rzędu około 15 mln zł. Liczymy oczywiście, że będzie taniej, trudno dziś to jednoznacznie określić. 


Nowy Zakład Opiekuńczo - Leczniczy jest przymierzany na 50 pacjentów. Budynek jest projektowany za siedzibą administracji i rezonansem magnetycznym, po stronie ulicy Wieluńskiej. - W przyszłości będzie nam potrzeba więcej pielęgniarek i więcej opiekunek - zapowiada prezes PCM.

Autor: wieruszow@radiosud.pl