RYCHTAL: Strażacy wybrali nowe władze
23 kwietnia 2026, 05:05
Imieniny:Ilony, Jerzego, Wojciecha
Teraz
Jutro
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wieruszowie zatrzymali podejrzanego o kradzież z włamaniem do niezamieszkałego budynku w miejscowości Kuźnica Skakawska. Podejrzany już usłyszał zarzuty. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.
1 kwietnia policjanci zostali powiadomieni o kradzieży z włamaniem do niezamieszkałego budynku mieszkalnego w miejscowości Kuźnica Skakawska w powiecie wieruszowskim. Jak się okazało, w nocy po wybiciu okna, sprawca wszedł do środka niezamieszkałego budynku i skradł piłę łańcuchową, kosę spalinową, zegarek męski oraz butle z gazem.
- Łączną wartość strat wstępnie oszacowano na 1000 zł. Sprawą od razu zajęli się kryminalni i śledczy z wieruszowskiej komendy policji. W toku wykonywanych ustaleń policjanci szybko namierzyli włamywacza. Okazał się nim 50–letni mieszkaniec powiatu wieruszowskiego - relacjonuje kom. Kamil Ostrycharz z KPP w Wieruszowie. - Mężczyzna na widok policjantów nie krył swojego zaskoczenia. Podczas przeszukania miejsca zamieszkania 50–latka, funkcjonariusze odnaleźli i zabezpieczyli większość skradzionego mienia. Wśród odzyskanych rzeczy znalazł się zegarek, piła łańcuchowa oraz kosa spalinowa. Podczas zatrzymania w miejscu swojego zamieszkania, mężczyzna naruszył również nietykalność cielesną policjanta. Funkcjonariusze z wieruszowskiej komendy wyjaśniają dokładne okoliczności tego zdarzenia.
Zatrzymany usłyszał już zarzut kradzieży z włamaniem, oraz naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariusza do których się przyznał. Prokurator na wniosek Policji zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji. Za taki czyn grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Postępowanie w tej sprawie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Wieluniu prowadzą policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wieruszowie.
22:18
wczoraj
RYCHTAL: Strażacy wybrali nowe władze
21:59
wczoraj
REGION: Poszukiwania Wielkopolskiego Rolnika Roku rozpoczęte
21:46
wczoraj
OSTRZESZÓW: Integracja poprzez sztukę czyli Wojewódzki Przegląd Młodych Talentów
21:15
wczoraj
OSTRZESZÓW: Szpital zaprezentował nowy sprzęt
14:04
wczoraj
OSTRZESZÓW: Przekroczył dozwoloną prędkość i był nietrzeźwy