14 kwietnia 2024, 03:07

Teraz

12°

Fakty

A A A

WIERUSZÓW: Zatrzymano złodzieja samochodu dostawczego

Dzięki szybkim i sprawnym działaniom wieruszowskich policjantów skradziony na terenie Wrocławia dostawczy ford został odzyskany. Sprawca kradzieży, 38-latek, został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Poszkodowany wartość skradzionego mienia wycenił na kwotę 165 tys. zł. Sąd zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Za czyn ten grozi do 10 lat pozbawienia wolności.


22 lutego o 8.00 na stanowisko kierowania wieruszowskiej komendy zadzwonił mężczyzna z informacją, że drogą wojewódzką 482 w miejscowości Wieruszów porusza się skradziony na terenie Wrocławia pojazd marki ford transit. 


Oficer dyżurny natychmiast wysłał we wskazany rejon patrol „drogówki”, był w ciągłym kontakcie ze zgłaszającym, który monitorował trasę przejazdu samochodu. - Policjanci sprawdzali nie tylko wskazaną drogę, ale także parkingi samochodowe. W wyniku skrupulatnych działań policjantów z Wieruszowa i Komisariatu Policji Wrocław-Rakowiec, już kilkanaście minut od zgłoszenia na jednym z parkingów między zaparkowanymi pojazdami ciężarowymi wieruszowscy stróże prawa ujawnili skradzionego busa - relacjonuje asp. Piotr Siemicki z KPP w Wieruszowie. - Okazało się, że pojazdem kierował 38-letni mieszkaniec Wrocławia. Mężczyzna tłumaczył się policjantom, że pojazd jest firmowy i zatrzymał się na posiłek. Mieszkaniec powiatu wrocławskiego był trzeźwy. Został zatrzymany, a następnie przekazany policjantom z Wrocławia. Dzięki szybkiej reakcji wieruszowskich policjantów skradziony samochód wart 165 tys. zł został odzyskany i wrócił do właściciela. 


38-latek usłyszał już prokuratorskie zarzuty kradzieży z włamaniem, za co grozi mu kara pozbawienia wolności do 10 lat. Sąd zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

Autor: wieruszow@radiosud.pl