29 stycznia 2020, 16:21

Teraz

Fakty

A A A

WIERUSZÓW: Zielone światło dla nowego sołectwa

Rada Miejska w Wieruszowie postanowiła pozytywnie rozpatrzyć wniosek mieszkańców Górki Wieruszowskiej w sprawie odłączenia wsi od sołectwa Chobanin. Tym samym rozpocznie się procedura w sprawie wyodrębnienia z tego terenu nowego sołectwa. Na ten temat rozmawialiśmy z Agatą Skupień, która reprezentowała mieszkańców w tej sprawie.

Jest pani motorem napędowym tego działania, bo występuje i na komisji, i na sesji...

Ten motor to nie tylko ja, bo musi być cały silnik. Na Górce Wieruszowskiej mamy mnóstwo drobnych problemów, spraw, które musimy poruszyć, naprawić. Będziemy starać się we własnym zakresie, we własnym zwartym gronie, działać jak najlepiej potrafimy.

Na komisji wspominała pani, że w Górce Wieruszowskiej już kiedyś było sołectwo.

Rzeczywiście istniało, ja tego nie pamiętam, to z opowiadań dziadka. Fakt istnienia sołectwa to sprawa jedna, fakt poczucia własnej odrębności i poczucia takiej społeczności zwartej to jest sprawa druga. Na Górce Wieruszowskiej zawsze potrafimy dojść do jakiegoś porozumienia, natomiast już tutaj w składzie z Chobaninem różnie to bywa.

Jeżeli już doszłoby do jakichkolwiek zebrań to pewnie będziecie spotykali się w sali w Pieczyskach?

Dokładnie tak. Znaczna część osób należących do OSP, która zamieszkuje Górkę Wieruszowską, należy właśnie do straży w Pieczyskach. Tutaj nie będzie żadnego problemu z tym żeby na sali, bądź w tym mniejszym pomieszczeniu na górze odbywały się spotkania. Już mamy wstępną, nieoficjalną zgodę. Nie liczyłam jeszcze dokładnie funduszu sołeckiego, bo nie jest to akurat najważniejsze, ale będzie to kwota w granicach 7 tys. zł. Będziemy walczyć o granice administracyjne, które będą w miarę rozsądne.

Autor: patryk.hodera@radiosud.pl