18 marca 2018, 20:22

Teraz

-10°

Fakty

A A A

WIERUSZÓW: Żuk dla Happy Kids

Poczciwy żuk służący przez wiele lat dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Wieruszowie został przekazany na rzecz fundacji "Happy Kids".

Samochód będzie służył podczas letniej akcji, w ramach której dzieci z kilku województw mogą liczyć na darmową zabawę oraz naukę języka angielskiego w towarzystwie zagranicznych wolontariuszy. Żuk był własnością gminy Wieruszów, a został przekazany przez naczelnika OSP w Wieruszowie. - To samochód pożarniczy z 1988 r. - zdradza Piotr Drezner. - To już leciwy dziadek, ale ma swój klimat. Służył do działań ratowniczo-gaśniczych, wożenia pomp w dawnych czasach. Obecnie był to samochód gospodarczy i z przyjemnością przekazujemy go na rzecz fundacji. Wartość sentymentalna zawsze była i będzie, bo uczestniczył w wielu akcjach, pielgrzymkach, więc z ogromną radością przekazujemy to na rzecz dzieci.

Akcja "Happy Bus" w każdym roku zatacza szersze kręgi. W 2016 kolorowy ikarus z całą masą zabawek dotarł do kilku województw, gdzie bawiło się blisko 2000 dzieci. - Żuk będzie uzupełnieniem naszej floty podczas letniej akcji dla dzieciaków - zapewnia prezes fundacji "Happy Kids" Aleksander Kartasiński. - Mam nadzieję, że znają ją mieszkańcy Wieruszowa i okolic, ponieważ już od ponad 6 lat przyjeżdżamy, aby bawić się z dziećmi. Liczymy na to, że współpraca z Ochotniczą Strażą Pożarną będzie trwała cały czas, że będziemy organizować atrakcje i pokazy dla dzieci.

Teraz fundacja zastanawia się nad nadaniem nazwy żukowi. Prezes zachęca wszystkich do składania swoich propozycji. - Każdy samochód w naszej flocie ma swoją nazwę - dodaje Kartasiński. - Mamy "Dar pomorza", "Błękitnego groma" a teraz czekamy na państwa propozycje. Prosimy o maile do fundacji. Osoba, która zwycięży na pewno zostanie nagrodzona.

Autor: patryk.hodera@radiosud.pl

lubZaloguj się

Redakcja Radia SUD nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Brak komentarzy.