2 czerwca 2020, 01:16

Teraz

10°

Fakty

A A A

BOLESŁAWIEC: Wyciągali człowieka z przerębla

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej z Wieruszowa przeprowadziła ćwiczenia doskonalące z ratownictwa wodno-lodowego. Wydarzenie zostało zorganizowane na terenie zalewu w Bolesławcu.

Były to ćwiczenia w ramach doskonalenia zawodowego funkcjonariuszy PSP. - Było to dość skomplikowane i wymagało zastosowania różnych technik - przyznaje bryg. Dariusz Górecki, rzecznik prasowy jednostki. - Trzeba było umiejętnie wydobyć osobę, która wpadła do przerębla. Ten przerębel powstał tam specjalnie, aby ćwiczenia były bardzo realistyczne. To bardzo fajne i bardzo udane ćwiczenia, myślę że będziemy je powtarzać również dla jednostek OSP. Tym razem była tylko z nami miejscowa jednostka, z technikami chcielibyśmy zapoznać również innych strażaków.

Strażacy jednocześnie apelują do mieszkańców Bolesławca i okolic aby nie wchodzić na zamarznięty zbiornik, na którym odbywały się ćwiczenia. Lód, o czym przekonali się funkcjonariusze, jest kruchy i dodatkowo "nadwyrężony" po ćwiczeniach. KP PSP dziękuje za przychylność i współpracę wójtowi gminy Bolesławiec Dorocie Makówce oraz Dariuszowi Krowickiemu z miejscowego Koła Wędkarskiego.

Autor: wieruszow@radiosud.pl

Archiwum komentarzy
Tryb sortowania komentarzy:
  • ~antek : Te clickbaitowe tytuły.. ;)

    14:59, 8 lutego 2019, | odpowiedz