25 października 2020, 14:19

Teraz

15°

Fakty

A A A

MROCZEŃ: Wypadek dwóch samochodów osobowych

W środę (16.09) około godziny 05:53 dyżurny SKKP w Kępnie otrzymał zgłoszenie o wypadku z udziałem dwóch samochodów osobowych na 109 km drogi krajowej numer 39. Do zdarzenia zadysponowano zastępy z OSP Mroczeń, OSP Baranów oraz JRG Kępno.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia pierwszych zastępów stwierdzono, że brały w nim udział dwa samochody osobowe. Jeden z nich wpadł do przydrożnego rowu, drugi natomiast znajdował się na pasie jezdni. Wszyscy podróżujący pojazdami opuścili je o własnych siłach przed przybyciem służb ratunkowych. Jedna z osób biorących udział w zdarzeniu uskarżała się na ból pleców i wymagała pomocy medycznej.

- Kierujący samochodem osobowym marki Audi 21-letni mieszkaniec Mroczenia, wykonując manewr skrętu wymusił pierwszeństwo przejazdu na prawidłowo jadącym pojeździe marki Peugeot, którego kierowcą był 33-letni obywatel Ukrainy. Kierowcy byli trzeźwi - poinformował sierż. sztab. Filip Ślęk, z-ca oficera prasowego KPP Kępno.

- Działania strażaków po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia polegały na udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanej kobiecie w wieku 22 lat poprzez stabilizację na desce ortopedycznej. Następnie odłączono źródła zasilania w uszkodzonych pojazdach oraz zastosowano sorbent na rozlane płyny eksploatacyjne. Przybyły na miejsce zdarzenia ZRM po przebadaniu poszkodowanej podjął decyzje o przetransportowaniu jej do szpitala w Kępnie - poinformował kpt. Paweł Michalski, rzecznik prasowy PSP Kępno. Okoliczności zdarzenia bada KPP w Kępnie.

foto: PSP Kępno.

Autor: daniel.tarchala@radiosud.pl