21 lutego 2020, 17:25

Teraz

Fakty

A A A

OPATÓW: Wypadek trzech samochodów. Lądował śmigłowiec LPR

We wtorek (13.08) dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Kępnie otrzymał zgłoszenie o wypadku z udziałem trzech samochodów osobowych, na skrzyżowaniu drogi krajowej DK11 z ul. Bolesławiecką w Opatowie. Do zdarzenia zadysponowano zastępy z OSP Opatów, OSP Łęka Opatowska oraz JRG Kępno.

Jako pierwszy na miejsce dotarł zastęp z OSP Opatów, którego dowódca stwierdził, że w zdarzeniu uczestniczyły trzy samochody osobowe. Jedna osoba wymagała pomocy medycznej. Na potrzeby działań zablokowano ruch na drodze.

- Po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej, następnie odłączono zasilanie w uszkodzonych pojazdach. Ze względu na brak dostępnej karetki Pogotowia Ratunkowego na miejsce zadysponowano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, dla którego zabezpieczono lądowisko na miejscu zdarzenia. Po przebadaniu osoby poszkodowanej lekarz podjął decyzję o przetransportowaniu jej do szpitala w Kępnie w celu wykonania dokładniejszych badań - powiedział Radiu SUD kpt. Paweł Michalski z PSP Kępno.

Po zakończeniu czynności dochodzeniowych przeprowadzonych przez policję, teren działań uprzątnięto, przywracając ruch na drodze.

(foto: PSP Kępno)

Autor: daniel.tarchala@radiosud.pl