23 października 2021, 13:03

Teraz

Fakty

A A A

MYJOMICE: Wypadek z udziałem motocyklisty

W niedzielę (12.09) o godz. 15:39 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Kępnie otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym z udziałem motocyklisty. Doszło do niego w Myjomicach.

Przybyli na miejsce strażacy zastali jedną osobę poszkodowaną oraz uszkodzony motocykl znajdujący się poza drogą. - Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy motocykliście. Przybyły na miejsce zespół ratownictwa medycznego po przebadaniu poszkodowanego podjął decyzję o konieczności transportu do szpitala przy wykorzystaniu śmigłowca LPR. Dalsze działania straży polegały na przygotowaniu lądowiska dla śmigłowca oraz wstrzymaniu ruchu na drodze - powiedział Radiu SUD mł. kpt. Jakub Sobczak, z-ca oficera prasowego PSP Kępno.

- 28-letni mieszkaniec powiatu kępińskiego nie dostosował prędkości do panujących warunków na drodze, na łuku drogi stracił panowanie nad jedmośladem i wjechał do przydrożnego rowu - poinformował sierż. Rafał Stramowski, oficer prasowy KPP Kępno. 

W działaniach trwających 1 godzinę i 40 minut udział wzięły 3 zastępy straży pożarnych.

foto: PSP Kępno i KPP Kępno

Autor: daniel.tarchala@radiosud.pl