22 maja 2019, 16:43

Teraz

13°

Fakty

A A A

OSTRZESZÓW: Wyprawki dla nowych mieszkańców

Szesnaścioro dzieci urodzonych w styczniu zostało w ostatni piątek (15 lutego) obdarowanych Ostrzeszowską Wyprawką dla Niemowlaka „Witaj w Ostrzeszowie”. To jedna z najnowszych inicjatyw burmistrza i jego współpracowników. Co godne podkreślenia, w skompletowanie wyprawek zaangażowało się kilka ostrzeszowskich firm. Zawierają to, dzięki czemu rodzice mogą odpowiednio zadbać o swoje pociechy, jak również miło spędzać z nimi czas, począwszy od kosmetyków, po książki i zabawki.
-Pomyśleliśmy, że fajnie byłoby przywitać naszych nowych mieszkańców - wyjaśnia burmistrz Patryk Jędrowiak – Wyszliśmy z założenia, że taka wyprawka powinna się składać z czegoś, co będzie prezentem od miasta, ale też zaproponowaliśmy lokalnym firmom wejście w ten projekt. Cieszymy się, że kilka firm, też tych całkiem znaczących, odpowiedziało pozytywnie na naszą propozycję. Stąd zrodziła się cała akcja z wyprawką, którą będziemy co miesiąc systematycznie realizować.
Zgodnie z założeniami projektu, piętnastego dnia każdego kolejnego miesiąca do Urzędu Miasta i Gminy zapraszani będą świeżo upieczeni rodzice dzieci urodzonych w miesiącu poprzednim.
-Jeżeli ktoś nie zdąży zarejestrować dziecka do tego czasu, oczywiście dostanie zaproszenie w późniejszym terminie, ponieważ dane zbieramy na podstawie systemu meldunkowego – zaznacza burmistrz - Wyprawka jest dla dzieci, mieszkańców miasta i gminy Ostrzeszów, bez względu na to, gdzie się urodziły.
Jak zaznacza P. Jędrowiak, zainteresowanie przedsięwzięć deklarują kolejni lokalni przedsiębiorcy, co może być zapowiedzią systematycznego wzbogacania wyprawek. Dodajmy, że pierwsze tego typu prezenty trafiły do: Alana, Antoniego, Hanny, Heleny, Szymona, Wiktorii, Kacpra, Aleksandra, Heleny, Nadii, Irminy, Julii, Kai, Marii, Mikołaja oraz Noego.
Fot. UMiG Ostrzeszów 

Autor: lukasz.smiatacz@radiosud.pl