23 lipca 2019, 15:38

Teraz

23°

Fakty

A A A

WYSZANÓW: Kępnianin przyłapany z amfetaminą

Wieruszowscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o posiadanie narkotyków. 28-latek wpadł w ręce policjantów podczas kontroli w Wyszanowie w gminie Wieruszów. Podejrzany już usłyszał zarzut w tej sprawie.

10 kwietnia tuż po godzinie 16.00 na ulicy Głównej w Wyszanowie, policjanci wieruszowskiej prewencji zauważyli zaparkowany na poboczu drogi pojazd marki bmw. Mężczyźni przebywający w samochodzie na widok policyjnego radiowozu zaczęli nerwowo się zachowywać. - Wszystko wskazywało na to, że mogą mieć konflikt z prawem - opowiada asp. sztab. Damian Pawlak z KPP. - Policjanci postanowili skontrolować bmw. Przy jednym z mężczyzn, 28–letnim mieszkańcu powiatu kępińskiego, funkcjonariusze ujawnili narkotyki. Już wstępne badania  potwierdziły, że jest to amfetamina. Zabezpieczono kilkanaście gramów tego narkotyku. W tej sytuacji mężczyzna został zatrzymany. 

Podejrzany usłyszał  zarzut posiadania środków odurzających. Za taki czyn grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Sprawę pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Wieluniu prowadzą policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wieruszowie.

Autor: patryk.hodera@radiosud.pl