17 września 2019, 10:59

Teraz

15°

Fakty

A A A

BARANÓW: Zamiast wymiany kubłów naklejka

Zamiast nowych kubłów na śmieci, mieszkańcy Gminy Baranów dostają nową naklejkę na stare kubły. Temat poruszył podczas ostatnie sesji Rady Gminy Grzegorz Bystry. - Zamiast przywieź kubeł nowy, pracownicy firmy nakleili na kubeł prywatny, naklejkę gminy Baranów i odjechali. Czy to jest właściwa praktyka? - pytał radny.

- Nie jest to właściwa praktyka. Pani Peter ma obowiązek wymienić wszystkie kubły. Mają one być nowe kubły dostarczone. Jeżeli takie są sytuację, to prosimy o zgłaszanie tego, bo będziemy interweniować. Ten przypadek, który pan zgłosił jeszcze tego samego dnia zgłosiliśmy do firmy "Peter" - odpowiedziała wójt Bogumiła Lewandowska Siwek. - Będziemy rozmawiać z firmą, która wygrała u nas przetarg, bo jeżeli mieszkańcy sami nie chcą dodatkowego kubła, bo mają małe działki i wyrażają zgodę żeby nakleić im taką naklejkę, to my nie kwestionujemy tego, ale firma ma obowiązek do każdego, kto płaci za śmieci, dostarczyć dodatkowy, czarny kubeł - dodała wójt.

Radny Grzegorz Bystry tłumaczył podczas sesji, że to pracownik firmy poinformował go, iż była to decyzja wójta, aby nie wymieniać kubłów tylko przykleić na stary naklejkę. - Też się dowiedziałam, że powołują się na moją osobę, że to jest prawidłowe. Absolutnie nie! Będziemy do pani Peter monitować, bo według umowy każda nieruchomość ma mieć kubeł od tej firmy - podkreśliła wójt Lewandowska-Siwek. Urzędnicy gminy przypomnieli, że wymiana kubłów miała zakończyć się do końca kwietnia br.

Autor: