25 marca 2019, 01:12

Teraz

Fakty

A A A

KUŹNICA TRZCIŃSKA: Zasiedli do wielkanocnego stołu

W sobotnie, wczesne popołudnie w Domu Ludowym w Kuźnicy Trzcińskiej odbyło się Gminne Śniadanie Wielkanocne. Organizatorem spotkania było miejscowe Koło Gospodyń Wiejskich oraz Urząd Gminy w Trzcinicy.

Przybyłych gości powitała przewodnicząca Koła Zofia Makiola, która złożyła wszystkim życzenia.

Myślę, żę dzisiejsza uroczystość zostanie na długo w pamięci i myślę, że goście będą mile wspominać ten dzień.Pragnę podziękować wszystkim za przybycie i złożyć serdeczne życzenia świąteczne. Niech Wam jajeczko dobrze smakuje, bogaty zajączek uśmiechem czaruje, mały kurczaczek spełnia marzenia, wiary, nadziei i miłości spełnienia - życzyła Zofia Makiola.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się: parlamentarzyści, przedstawiciele władz Powiatu Kępińskiego, radni gminni, sołtysi, dyrektorzy szkół, księża,
kierownicy jednostek organizacyjnych, przedstawiciele organizacji i stowarzyszeń, delegacje Kół Gospodyń Wiejskich i Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów z terenu gminy, prezesi Ochotniczych Straży Pożarnych oraz mieszkańcy Kuźnicy Trzcińskiej.Życzenia oraz podziękowania w imieniu swoim i samorządu złożył Wójt Gminy Trzcinica Grzegorz Hadzik obdarowując wszystkich symbolicznymi upominkami i dzieląc się tradycyjnym jajkiem.

Życzę radosnych świąt,spotkań rodzinnych, aby te święta były takie jakich oczekujemy: z nostalgią, z uśmiechem, z przemyśleniem bo to takie bardzo ważne święta - mówił wójt Hadzik.

Życzenia i upominki złożyli również zaproszeni goście.Podczas Gminnego Śniadania Wielkanocnego nie zabrakło oczywiście tradycyjnych potraw przygotowanych przez Panie z Koła Gospodyń Wiejskich. Na stole znalazł się więc tradycyjny żurek, jajka,wielkanocne wypieki.Święcenia potraw dokonał proboszcz Parafii Wielki Buczek ksiądz Krystian Kowalski, który życzył radosnego przeżywania Świąt Wielkanocnych. Uroczystość uświetnił występ chóru z Zespołu Szkół w Trzcinicy pod kierunkiem Renaty Adamskiej, który wprowadził gości w świąteczny, wielkanocny nastrój. Ponadto można było podziwiać i zakupić świąteczne stroiki oraz ozdoby wykonane przez uczestników świetlic środowiskowych z Gminy oraz Warsztatu Terapii Zajęciowej w Słupi.

Autor: joanna.kaczorowska@radiosud.pl

Archiwum komentarzy
Tryb sortowania komentarzy:
  • ~ignac : jeszcze pamiętam biesiady opłatkowe-a teraz zaczyna się festiwal biesiad wielkanocnych-kto za to płaci-ciągle te same twarze

    05:50, 20 marca 2018, | odpowiedz
  • ~hjk : Powoli czuć magię Świąt Wielkanocnych.

    08:43, 19 marca 2018, | odpowiedz