22 maja 2019, 17:24

Teraz

13°

Fakty

A A A

WIERUSZÓW: Zatrzymani z narkotykami

Wieruszowscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o posiadanie narkotyków. Podejrzani usłyszeli zarzuty posiadania substancji odurzających. Za takie przestępstwo grozi kara do 3 lat więzienia.

Wieruszowscy kryminalni, działając na podstawie wcześniej zgromadzonych informacji, zauważyli zaparkowany w rejonie jednej z prywatnych posesji w Wyszanowie pojazd subaru impreza. Jak się okazało, wewnątrz tego pojazdu siedział m.in. 23 – letni mieszkaniec Wieruszowa. Kryminalni podejrzewali, że nastolatek może mieć przy sobie narkotyki. - Podejrzenia funkcjonariuszy potwierdziły się. W trakcie przeszukania mężczyzny, policjanci ujawnili susz roślinny oraz tzw. „biały proszek” - relacjonuje asp. sztab. Damian Pawlak z KPP. - Już wstępne badania zabezpieczonych substancji wykazały, że to marihuana i amfetamina. Od podejrzanego została pobrana krew do badań które wykażą, czy znajdował się pod działaniem substancji odurzających. W tej sytuacji mężczyzna został zatrzymany. Usłyszał już zarzut posiadania środków odurzających, do którego się przyznał.

17 lutego około godziny 23.00 policjanci wieruszowskiej prewencji zauważyli zaparkowaną w Wieruszowie przy jednej z ulic. Z uwagi na postój hondy w miejscu ustronnym, policjanci postanowili skontrolować zaparkowany pojazd. - W trakcie tej kontroli mężczyźni przebywający w hondzie zaczęli nerwowo się zachowywać – opowiada asp. sztab. Pawlak. - Wszystko wskazywało na to, że mogą posiadać narkotyki. Również w tym przypadku podejrzenia mundurowych potwierdziły się. Jak się okazało przy jednym z mężczyzn, 25-letnim mieszkańcu Wieruszowa policjanci znaleźli susz roślinny marihuany. W tej sytuacji 25–latek został zatrzymany. Usłyszał już zarzuty posiadania środków odurzających, do którego się przyznał. Śledczy ustalili, że podejrzany był już w przeszłości notowany za posiadanie narkotyków oraz przestępstwa przeciwko mieniu.

Za posiadanie substancji odurzających wbrew obowiązującym przepisom grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Łącznie policjanci podczas wykonywanych czynności w tych sprawach zabezpieczyli różnego rodzaju środki odurzające i substancje psychotropowe. Postępowania w tych sprawach pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Wieluniu prowadzą policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wieruszowie. - Jest to już kolejny przypadek w 2019 roku, gdy policjanci z wieruszowskiej komendy policji ujawniają środki narkotyczne w toku realizowanych czynności – zauważa rzecznik Pawlak. 

Autor: patryk.hodera@radiosud.pl