24 stycznia 2021, 12:27

Teraz

Fakty

A A A

KĘPNO: Zawieszono przyjęcia w Oddziale Nefrologicznym w szpitalu

U dwóch osób personelu medycznego Stacji Dializ w Kępińskim szpitalu stwierdzono obecność koronawirusa. Trafiły na kwarantannę.

To pokłosie zdarzeń o których informowaliśmy w poniedziałek (6.07), gdy u kilkunastu pacjentów w kępińskim szpitalu zdiagnozowano obecność koronawirusa. Sytuacja dotyczyła SOR, a zwłaszcza Stacji Dializ. - Zastosowane procedury mają celu wyeliminowanie tej choroby wśród pacjentów i personelu szpitala. Po wykonaniu pierwszej tury wymazów w Stacji Dializ i Oddziale Nefrologicznym podjęto decyzję o zawieszeniu przyjęć w Oddziale Nefrologicznym. Stacja Dializ pracuje jak dotychczas. W przyszłym tygodniu wykonane zostaną powtórne badania w kierunku COVID-19 - poinformowała Beata Andrzejewska, dyrektor SP ZOZ Kępno.

Pozostałe oddziały szpitala funkcjonują normalnie. W piątek, po kilkudniowej izolacji, zostali przyjęci pacjenci do Oddziału Leczniczo-Rehabilitacyjnego w Grębaninie. - Wszystkie działania szpital podejmuje we współpracy z Państwowym Powiatowym Inspektorem Sanitarnym w Kępnie oraz koordynatorem ds. COVID na terenie województwa wielkopolskiego dr Marią Luizą Korol - dodała dyrektor szpitala.

Jednocześnie informuję, że pozostałe oddziały szpitala funkcjonują normalnie. W dniu dzisiejszym zostali przyjęci pacjenci do Oddziału Leczniczo-Rehabilitacyjnego w Grębaninie.

Autor: daniel.tarchala@radiosud.pl