27 maja 2024, 19:03

Teraz

23°

Fakty

A A A

LUTUTÓW: Zebranie Przedstawicieli RBS w Lututowie. Zarząd z absolutorium

Ponad 40 mln zł netto zysku finansowego osiągnął Rejonowy Bank Spółdzielczy w Lututowie w 2023 r. W środę (24.04) w Miejskim Ośrodku Kultury w Lututowie odbyło się doroczne Zebranie Przedstawicieli.


Zarząd Rejonowego Banku Spółdzielczego w Lututowie w składzie Tomasz Klimecki, Iwona Kopeć-Magda oraz Katarzyna Lasota-Furmańska otrzymał absolutorium, wcześniej oczywiście przedstawiono odpowiednie sprawozdania. - Sukces to przede wszystkim praca naszych pracowników, ich zaangażowanie każdego dnia - podkreśla prezes Tomasz Klimecki. - Ale to jest także sukces klientów i udziałowców, którzy są właścicielami tego banku. To jest nasz wspólny sukces, że można z małej miejscowości stworzyć markę, która jest znana w całym kraju.


Obecnie RBS w niczym nie odstaje od wielkich komercyjnych banków, oferując m.in. nowoczesną obsługę on-line, karty przedpłacone, w tym BLIK-a oraz szereg innych instrumentów. Bank od wielu innych wyróżnia się np. bankomatami z biometrią. - My nie możemy nie mieć pewnych usług, nawet jeśli mniej zarabiamy na danym produkcie, to my musimy go mieć, aby być konkurencyjnym do innych. Bank musi być jako instytucja, jako to lokalne centrum finansowe, wyposażony w szereg produktów i usług, które spełnią oczekiwania klientów. Jeśli my nie pójdziemy do przodu, jeśli nie będziemy starać się o nowoczesne rzeczy, to nas nie będzie. Nowoczesność stała się faktem. Rzeczy elektroniczne bardzo mocno przyspieszyła pandemia, nie jest tak, że możemy się przed tym bronić. Oczywiście my jesteśmy bankiem tradycyjnie nowoczesnym, więc jeśli ktoś bardzo lubi obsługę na miejscu, lub zwyczajnie lubi przyjść do Oddziału, to zapraszamy, bo mamy Oddziały, mamy sieć placówek, ale w zdecydowanej większości ten świat bankowy dzisiaj przeniósł się już do internetu.


Rejonowy Bank Spółdzielczy w Lututowie rok temu połączył się z bankiem spółdzielczym w Łęczycy. Zdaniem Zarządu - razem można więcej. - Myślę, że otworzyły się przed nami bardzo duże możliwości - ocenił prezes Klimecki. - Staliśmy się większym bankiem, silniejszym kapitałowo, organizacyjnie, więc tak jak na rynku każde przedsiębiorstwo: jeżeli jesteśmy więksi, możemy więcej, możemy podejmować większe wyzwania, mamy szerszą grupę klientów, do której możemy dotrzeć. To połączenie oceniam bardzo pozytywnie.


RBS zapowiada dalszą modernizację Oddziału w Ostrówku, planuje gruntowny remont w Mikstacie, Łęczycy, Piątku. Przewidziano także budowę parkingu w Piątku oraz rozpoczęcie budowy nowej siedziby Oddziału w Sokolnikach. Ta zlokalizowana będzie naprzeciwko budynku Urzędu Gminy. W terenie pojawi się 7 nowych bankomatów, tak aby klienci bez przerwy mieli dostęp do gotówki.


Bank niezmiennie uczestniczy w życiu lokalnej społeczności, przekazując znaczne środki na funkcjonowanie OSP, KGW, stowarzyszeń, wspierając działania sportowe, kulturalne oraz te kultywujące historię.


RBS w Lututowie tworzy ponad 12 tys. członków z funduszem udziałowym opiewającym na ponad 2,2 mln zł. Na koniec 2023 r. bank posiadał 112 mln zł funduszy własnych. Klienci posiadają blisko 33 tys. rachunków oszczędnościowo - rozliczeniowych. RBS obsługuje ponad 5500 rachunków rolniczych a także prawie 1800 firmowych. Z systemu BLIK korzysta ponad 11 tys. klientów, z biometrii 22,7 tys.

Autor: patryk.hodera@radiosud.pl