10 kwietnia 2020, 00:28

Teraz

Fakty

A A A

BARANÓW: Złote Gody

20 lutego w Motelu ES w Baranowie miała miejsce uroczystość żelaznych, diamentowych i złotych godów małżeńskich. Żelazne gody, czyli 65-lecie pożycia małżeńskiego, w 2019 r. obchodzili Państwo Marianna i Edward Rzeźniczakowie z Żurawińca. 60 lat pożycia małżeńskiego, czyli diamentowe gody, w 2019 r. obchodzili  Państwo Anna i Sylwester Stasiakowie z Grębanina. Złote gody małżeńskie, czyli 50 lat pożycia małżeńskiego, obchodziło w 2019 roku 15 par z gminy Baranów.

W uroczystości wzięli udział: ks. kan. Jerzy Kondal, ks. Tomasz Szymczak, sekretarz gminy Ilona Skiba, oraz przewodniczący Rady Gminy Marian Kremer. Dostojnych jubilatów powitała p. kierownik USC w Baranowie – Sylwia Adamska.

Mija  65, 60 i 50 lat od chwili, kiedy związaliście się węzłem małżeńskim, przyrzekając sobie nawzajem dozgonną miłość, wiarę, szacunek i przyjaźń. Składaliście sobie z ufnością przyrzeczenie, że będziecie dzielić razem chwile dobre i złe, wspomagać się wzajemnie w chwilach ciężkich i cieszyć się wspólną radością. Te wspólne lata to symbol wierności i miłości rodzinnej, to dowód wzajemnego zrozumienia i istoty związku małżeńskiego, to wzór  i piękny przykład dla młodych pokoleń wstępujących w związki małżeńskie. Nie sztuką jest pokochać, sztuką jest wytrwać. Jeśli zatem ktoś wytrwał pół wieku w małżeństwie i nie uległ pokusie łatwych rozwiązań, dokonał wielkiej sztuki. Życzenia złożyli również p. przewodniczący („wyrażam swój podziw i uznanie i życzę jak najlepszego zdrowia, pogody ducha oraz życzliwej opieki najbliższych na wiele następnych lat” oraz p. sekretarz („Drodzy Jubilaci, życzę szczęśliwej podróży do kolejnych jubileuszy. Nieustającej miłości, zgody i radości na wspólne dni”) - mówiła Adamska.

Błogosławieństwa Młodym Parom udzielił ks. kan. Jerzy Kondal.Złote gody małżeńskie czyli 50 lat pożycia małżeńskiego obchodziło w 2019 roku 15 par z gminy Baranów

    1. Bernadeta i Jerzy Bentkowscy z Mroczenia
    2. Helena i Czesław Białkowie ze Słupi pod Kępnem
    3. Janina i Marian Drelakowie za Słupi pod Kępnem
    4. Zofia i Stefan Gatnerowie z Mroczenia
    5. Maria i Piotr Gola z Joanki
    6. Teresa i Józef Kosikowie z Baranowa
    7. Kazimiera i Zygmunt Malcherowie z Jankowych
    8. Alina i Andrzej Ratajewscy z Baranowa
    9. Longina i Franciszek Skąpscy ze Słupi pod Kępnem
    10. Aniela i Józef Skibowie z Jankowych
    11. Teresa i Jerzy Stempinowie z Jankowych
    12. Zofia i Stanisław Stokowscy z Donaborowa
    13. Maria i Stanisław Urbańscy ze Słupi pod Kępnem
    14. Regina i Henryk Wojtasikowie z Baranowa
    15. Wiesława i Lech Wojtkowiakowie z Baranowa

Te pary postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej zostały odznaczone „Medalem za Długoletnie Pożycie Małżeńskie”.

Autor: joanna.kaczorowska@radiosud.pl

radiosud.pl
00:28
STAN EPIDEMII W POLSCE! ZOSTAŃCIE W DOMU!