11 sierpnia 2022, 10:22

Teraz

20°

Fakty

A A A

PIOTRÓWKA: Znaleziono broń i amunicję z okresu II wojny światowej

Pomimo upływu wielu lat na terenie miejscowości Piotrówka podczas prac ziemnych na jednej z prywatnych posesji odkryto wiele niebezpiecznych przedmiotów z okresu II Wojny Światowej.

W sobotę (18.06) dyżurny kępińskiej policji został powiadomiony przez mieszkańca miejscowości Piotrówka, że podczas prac budowlanych na terenie prywatnej posesji wykopano broń oraz amunicję z okresu II Wojny Światowej. - Na miejsce został wysłany funkcjonariusz z Nieetatowej Grupy Rozpoznania Minersko - Pirotechnicznego z Kępna, który zabezpieczył 6 sztuk broni krótkiej, m.in. pistolet P-38 z okresu II Wojny Światowej oraz rewolwery Nagant. Amunicja strzelecka w ilości kilkudziesięciu sztuk, różnych kalibrów. Dwa naboje do działka przeciwlotniczego, dwa granaty nasadkowe oraz kilkanaście granatów moździerzowych, uzbrojonych w zapalniki - poinformował sierż. Rafał Stramowski, oficer prasowy KPP Kępno.

Niebezpieczne znalezisko zabezpieczono do przyjazdu patrolu saperskiego z jednostki wojskowej w Brzegu - Policjanci przypominają, że przedmioty takiego typu pomimo upływu czasu są śmiertelnie niebezpieczne i w każdym przypadku znalezienia niebezpiecznych artefaktów należy niezwłocznie powiadomić policję. Prosimy żeby nie dotykać, nie przemieszczać i nie próbować na własną rękę rozbrajać wojennych pamiątek - dodaje sierż. Stramowski.

Autor: daniel.tarchala@radiosud.pl