WIERUSZÓW: Wieruszowski Uniwersytet Trzeciego Wieku zakończył rok akademicki
18 czerwca 2026, 00:26
Imieniny:Elżbiety, Marka, Pauli
Teraz
Jutro
Podczas prac remontowych w jednym z budynków w Kępnie natrafiono na pocisk, pochodzący prawdopodobnie z czasów drugiej wojny światowej. Policja wygrodziła strefę bezpieczeństwa. Na miejsce przybyli saperzy.
Na niebezpieczne znalezisko robotnicy wykonujący prace w budynku na ul. ks. Piotra Wawrzyniaka natknęli się we wtorek (10.06) około 13.00. Na miejsce wezwano odpowiednie służby. Ewakuowano mieszkańców przyległych posesji. Utworzono tak zwaną strefę bezpieczeństwa przed dostępem dla osób postronnych. Ruch pieszy i kołowy został zamknięty. Utrudnienia były w centrum miasta przez kilka godzin. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy przeszkolonych pod kątem minersko-pirotechnicznym wynika, że jest to prawdopodobnie pocisk moździerzowy o wielkości około 82 mm. Najprawdopodobniej może pochodzić z czasów drugiej wojny światowej. Został znaleziony w ścianie.
11:17
wczoraj
WIERUSZÓW: Wieruszowski Uniwersytet Trzeciego Wieku zakończył rok akademicki
10:17
wczoraj
KUŹNICA SKAKAWSKA: Ruszają konsultacje społeczne w sprawie Podzamcza
10:15
wczoraj
OSTRZESZÓW: Próbowali uniknąć odsiadki. Nie udało się
09:55
wczoraj
BUKOWNICA: Nie zapanowała nad samochodem i doprowadziła do kolizji
09:41
wczoraj
KĘPNO: LO Sucharskiego najlepsze w finale XXXII Mistrzostw Pierwszej Pomocy