13 czerwca 2021, 23:15

Teraz

11°

Fakty

A A A

POWIAT OSTRZESZOWSKI: Znęcała się nad 78-letnią matką

W ostatnią sobotę (8 maja) o godz. 11:30 funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie zostali skierowani na interwencję domową na terenie powiatu ostrzeszowskiego. O pomoc prosiła 78-letnia kobieta. Szczegóły przekazała nam Magdalena Hańdziuk, oficer prasowy ostrzeszowskiej policji.
- W rozmowie ze zgłaszającą, która obawia się córki z uwagi na jej agresywne zachowania, policjanci ustalili, że 53-latka znęca się psychicznie i fizycznie nad swoją matką od stycznia 2017 roku. Z uwagi na okoliczności przekazane podczas interwencji podjęto decyzję o zatrzymaniu kobiety do dyspozycji Prokuratora Rejonowego w Ostrzeszowie, który 10 maja zastosował wobec sprawczyni przestępstwa z art. 207 kodeksu karnego środki w postaci dozoru policji, zakazu kontaktowania się i zbliżania do pokrzywdzonej oraz nakaz opuszczenia miejsca zamieszkania na okres trzech miesięcy.
Policja przypomina, że kluczową rolę w udzielaniu pomocy seniorom, którzy stali się ofiarami przemocy, mogą odegrać pracownicy służb medycznych lub pracownicy socjalni. Warto też czasami pokusić się o rozmowę z właściwym miejscowo dzielnicowym.
Źródło: KPP Ostrzeszów

Autor: lukasz.smiatacz@radiosud.pl