25 czerwca 2019, 20:41

Teraz

26°

Fakty

A A A

ŁUBNICE: Znów paliła się hala z pianką tapicerską!

Kolejny pożar magazynu pianki tapicerskiej. W sobotę przed godz. 11.00 kilka zastępów straży interweniowało na terenie Łubnic.

Do zdarzenia doszło na terenie jednego z zakładów tapicerskich. - Spaleniu uległa pianka, szkielety oraz częściowo nadpaleniu uległa maszyna do cięcia pianki - informuje kpt. Mirosław Muszalski, zastępca dowódcy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w KP PSP w Wieruszowie. - Straty oszacowano na około 300 tys. zł. Uratowano mienie wyceniane na 150 tys. zł. Działania polegały na podaniu kilku prądów w natarciu na palące się pianki i szkielety oraz 2 - 3 prądów wody w obronie na sąsiadujące budynki. Działania te doprowadziły do lokalizacji i ugaszenia pożaru.

W akcji gaśniczej brało udział 8 zastępów straży pożarnej. Podczas zdarzenia nikt nie odniósł obrażeń. Ustaleniem przyczyny pożaru zajmie się Komenda Powiatowa Policji w Wieruszowie.

W poniedziałek spaleniu uległ zakład na terenie miejscowości Jankowy, w którym również składowana była pianka tapicerska. Kilka dni wcześniej w ogniu stanęła hala magazynowa przy ul. Teklinowskiej w Wieruszowie.

Autor: patryk.hodera@radiosud.pl

Archiwum komentarzy
Tryb sortowania komentarzy:
  • ~Kolo : Co To za firma się paliła znowu

    17:59, 12 stycznia, | odpowiedz