22 lipca 2024, 15:15

Teraz

24°

Fakty

A A A

OSTRZESZÓW: Znów przekroczyli prędkość

Podczas minionego weekendu funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie zwracali szczególną uwagę na przestrzeganie przez kierujących ograniczeń prędkości. Dla dwojga z nich kontrole zakończyły się postępowaniem mandatowym.


09 czerwca o godzinie 11:00 w miejscowości Giżyce, 51-letni mieszkaniec Wrocławia, kierując samochodem marki Renault, przekroczył dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym o 54 km/h.


Tego samego dnia o godzinie 19:25 w Ostrzeszowie, 30-letni mieszkaniec powiatu wieruszowskiego ( obywatel Gruzji ), kierując pojazdem marki Opel, przekroczył dopuszczalną prędkość na obszarze zabudowanym o 53 km/h.Oboje kierujący  ukarani mandatem karnym w kwocie 1500 zł  oraz zatrzymano im uprawnienia do kierowania pojazdami.Ponadto 09 czerwaca w  miejscowości Czajków zatrzymano do kontorli drogowej  kierujacego pojazdem Fiat Punto, 42 letniego mężczyznę mieszkańca gminy Klonowa, który pomimo orzeczonego zakazu kierowania pojazdami mechanicznymi nie stosował się do wyroku Sądu Rejonowego w Wieluniu. Podczas sprawdzenia stanu trzeźwości okazało się ,że kierujący jest pod wpływem alkoholu- 0,95 mg/l w wydychanym powietrzu -mówi  st. aspirant Tomasz Morawek.


Za popełnione przestępstwo mężczyzna po raz kolejny odpowie przed sądem.

Autor: joanna.kaczorowska@radiosud.pl