1 czerwca 2020, 09:52

Teraz

15°

Fakty

A A A

KĘPNO: Zostań "Liderem Przedsiębiorczości Powiatu Kępińskiego"

Ogłoszono konkurs dla firm „Lider Przedsiębiorczości Powiatu Kępińskiego”. Adresowany jest do mikro, małych, średnich i dużych przedsiębiorców wyróżniających się dynamizmem i innowacyjnością w działaniu.

Celem konkursu jest wspieranie przedsiębiorstw z obszaru powiatu kępińskiego. - W tym roku mija już 20 lat od powstania powiatów i mamy także 15-lecie wstąpienia Polski do Unii Europejskiej i dlatego chcemy zorganizować na terenie powiatu kępińskiego uroczystość związana z tymi jubileuszami. Przygotowaliśmy także konkurs dla firm „Lider Przedsiębiorczości Powiatu Kępińskiego” - mówi starosta Robert Kieruzal.

Laureatem Konkursu może zostać mikro, małe, średnie lub duże przedsiębiorstwo działające na terenie Powiatu Kępińskiego, które notuje sukcesy na rynku, posiada ciekawą ofertę, wykorzystuje innowacje i nowoczesne metody organizacji pracy, rzetelnie wywiązuje się ze swoich zobowiązań, a prowadzona działalność jest przyjazna ludziom i środowisku. Warunkiem przystąpienia do Konkursu jest terminowe przesłanie wypełnionego formularza zgłoszeniowego. - Nabór trwa do 10 maja. Oferty można składać w starostwie bądź drogą poczty tradycyjnej. Po upływie tego terminu, 6-osobowa komisja, na czele ze starostą zajmie się oceną tych wniosków - powiedział Paweł Jeziorny, pracownik Starostwa Powiatowego w Kępnie.

Organizatorzy liczą na udział w konkursie - lokalnych firm, które notują sukcesy na rynku, cechuje je przedsiębiorczość, działalność społeczna, aktywność w zakresie pozyskiwania funduszy dotacyjnych a także posiadają ciekawą ofertę. Są przyjazne ludziom i środowisku oraz rzetelnie wywiązują się ze swoich zobowiązań. - Powiat Kępiński, to taka perełka biznesu. Mamy zarejestrowanych ponad 6 tys. podmiotów gospodarki narodowej, w tym blisko 5 tys. to są osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą. Tylko w ubiegłym roku w powiecie kępińskim zarejestrowano blisko 1200 nowych firm - przyznała Iwona Rataj, dyrektor PUP Kępno.

Laureaci konkursu otrzymają oficjalne tytuły „Lider Przedsiębiorczości Powiatu Kępińskiego” podczas uroczystej Gali Finałowej, która odbędzie się 20 maja w kinie „Sokolnia” i stanowić będzie część programu obchodów XX-lecia Samorządu Powiatowego. Więcej szczegółów dotyczących konkursu na stronie powiatu kępińskiego.

Autor: daniel.tarchala@radiosud.pl