27 listopada 2021, 00:12

Teraz

Fakty

A A A

REGION: Zrewitalizowany park pomiędzy Prosną a Niesobem w Wieruszowie

Park między Prosną a Niesobem został ukończony w wyznaczonym pierwotnie terminie. Prace, które rozpoczęły się 17 maja 2021 r. dobiegły końca i w dniu dzisiejszym mogliśmy odebrać inwestycję od Wykonawcy – firmy Progress Sebastian Kurpisz z Leszna - przekazuje Urząd Miejski w Wieruszowie.

W parku możemy korzystać z tężni solankowej, która jest nowością w naszej okolicy. W centralnym miejscu znajduje się plac zabaw z fabryką piasku. Cały teren został wyposażony w liczne tablice i urządzenia edukacyjne takie jak kolebka newtona, ksylofon, wir wodny, telefon parapobliczny czy armata powietrzna. Na drzewach umieszczono budki lęgowe dla ptaków i owadów. Mamy nadzieje, że będzie to miejsce wypoczynku dla dorosłych oraz miejsce zabawy i edukacji dla dzieci i młodzieży.

Apelujemy o poszanowanie zieleni. Miejsca gdzie pojawią się na wiosnę łąki kwietne zostały wygrodzone biało-czerwoną taśmą, aby nie zniszczyć wysianych nasion. Natomiast trawa w całym parku została wysiana kilka tygodni temu, miejscami zaledwie kilkanaście dni i nie jest jeszcze gotowa na intensywne użytkowanie, dlatego bardzo prosimy o poruszanie się po wyznaczonych ścieżkach.

Teren został również doposażony w system monitoringu.

Wartość wykonanych prac wynosi 2 829 014 zł.

Inwestycja została dofinansowana ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony środowiska i Gospodarki Wodnej W Łodzi w formie dotacji w wysokości 1 107 682 zł oraz w formie pożyczki w kwocie 738 455 zł.

Autor: wieruszow@radiosud.pl