5 marca 2024, 10:36

Teraz

Promocja

A A A

PROMOCJA: Akcesoria rowerowe niezbędne jesienią

Jesień to czas, który przynosi rowerzystom nowe wyzwania. Krótsze dni, zmienne warunki pogodowe, w tym deszcz, a czasem nawet pierwszy śnieg – to wszystko wymaga specjalnego przygotowania przed wyruszeniem w trasę. Dobór odpowiednich akcesoriów jest kluczowy, by zapewnić sobie bezpieczeństwo, komfort i cieszyć się jazdą bez względu na pogodę. Poznaj zestaw niezbędnych akcesoriów, które przydają się każdemu rowerzyście jesienią.


Oświetlenie – dobra widoczność we mgle


Wraz z nadejściem jesieni dni stają się coraz krótsze, a światło dzienne rozpieszcza nas tylko do godziny 16. Dobre oświetlenie jest absolutną koniecznością, kiedy planujesz poranne lub wieczorne przejażdżki. Przednia lampa powinna nie tylko oświetlać drogę, ale także czynić rowerzystę widocznym dla innych uczestników ruchu drogowego. Tylna lampa, często ignorowana, jest równie ważna – kierowcom zauważyć rowerzystę nawet ze znacznej odległości, co daje szansę na wykonanie z wyprzedzeniem manewru hamowania czy wyprzedzania.


Szukając lamp, warto zwrócić uwagę na te z opcją ładowania USB, abyś nie musiał martwić się częstą wymianą baterii. Dodatkowo, lampy powinny być łatwe w montażu i demontażu, co ułatwi ich przechowywanie, gdy rower zostaje zaparkowany na zewnątrz.


Odzież ochronna – zabezpieczenie przed zimnem i wodą


Jesień to czas, gdy warstwowanie ubrań staje się kluczowe. Warstwa wierzchnia powinna być wiatro- i wodoodporna. Kurtka rowerowa, najlepiej z elementami odblaskowymi, zapewni ochronę przed deszczem oraz wiatrem i zwiększy widoczność na drodze. Nie należy zapominać o rękawicach – te dedykowane rowerzystom zapewniają nie tylko ciepło, ale i lepszą przyczepność oraz ochronę dłoni podczas jazdy. Ochraniacze na nogi to kolejny must-have, chroniący przed botem.


Jeśli zaś chodzi o pozostałe akcesoria, na pewno praktyczne są elementy, których celem jest ochrona twarzy, głowy i uszu przed zimnem. Lekkie, ale ciepłe bandany, które można nosić pod kaskiem, okulary ochronne, chroniące oczy przed deszczem i wiatrem, oraz czapki zakrywające uszy zwiększą komfort jazdy w chłodniejsze dni.


Elementy roweru zwiększające komfort jazdy


Błotniki są nieocenione w jesiennych warunkach. Montowane zarówno z przodu, jak i z tyłu roweru, chronią przed błotem i wodą rozbryzgującą się spod kół. Warto zainwestować w modele łatwe do zamontowania i demontażu. Dodatkowo, pokrowiec na rower okaże się przydatny podczas przechowywania go na zewnątrz, w razie gdyby w ciągu dnia miała przejść ulewa. Działania prewencyjne przed wilgocią pozwalają na zachowanie komponentów, zwłaszcza metalowych w dobrym stanie technicznym, a na pewno na ochronienie ich przed rdzą.


Narzędzia i akcesoria do konserwacji roweru


Jesienna aura wymaga częstszej konserwacji roweru. Zestaw podstawowych narzędzi, w tym klucze, śrubokręty oraz zestaw łatek, powinien znaleźć się w każdym plecaku rowerzysty. Niezastąpione są również smary i oleje do łańcucha, które zapewnią jego płynne działanie pomimo wilgoci i błota.


Jesień nie musi oznaczać końca sezonu rowerowego. Odpowiednio przygotowani, wyposażeni w niezbędne akcesoria, rowerzyści mogą bezpiecznie i komfortowo cieszyć się jazdą, niezależnie od kapryśnej aury. Zapraszamy na Roweroweprzymorze.pl.

Autor: ewa.kowalczyk@radiosud.pl