14 lipca 2024, 13:26

Teraz

23°

Promocja

A A A

PROMOCJA: Cynamon- przyprawa o niebywałym smaku i wielu wartościach zdrowotnych

Wiele osób myśli, że w celu cieszenia się dobrym zdrowiem, pięknym wyglądem, należy szukać wymyślnych artykułów spożywczych. Tymczasem powszechnie znane przyprawy to prawdziwe superfood, które niezwykle korzystnie wpłyną na stan naszego zdrowia i wygląd. Do grupy takich produktów z całą pewnością należy zaliczyć cynamon. Poznajemy jego charakterystykę z bliska.


Cynamon- najważniejsze informacje 


Cynamon to przyprawa, która gości w zdecydowanej większości naszych domów. Przez znawców przyprawa nazywana jest także jak pokarm Bogów. Cynamon pozyskiwany jest z kory cynamonowca- najczęściej cejlońskiego, chińskiego, bądź kamforowego. Na szczególną uwagę zasługuje także fakt, że cynamon znany jest ludzkości od wielu, długich lat. Z jego dobroczynnego wpływu na organizm korzystali już nasi przodkowie. Dla przykładu olejek z cynamonu był używany jest w starożytnej Grecji, czy w starożytnym Egipcie. To przy jego pomocy dokonywano np. balsamowania ciał, okadzania domów i mieszkań, łagodzono bóle mięśniowe, czy leczono przeziębienia. 


Właściwości lecznicze 


Cynamon to przyprawa, której zaletą jest nie tylko pyszny smak, ale również wiele właściwości leczniczych. Wszystko dzięki temu, że produkt zawiera rozmaite składniki odżywcze. Wśród najbardziej popularnych, cennych, zalicza się m.in.: garbniki, kuminol, czy terpeny. Co jednak najważniejsze, cynamon jest pełny witamin. Do najbardziej popularnych zaliczyć należy witaminę A, C, E, K, B6, żelazo, magnez, wapń, czy kwas foliowy. Najogólniej można wskazać, że cynamon wykazuje właściwe:  • Przeciwbakteryjne,

  • Przeciwwirusowe,

  • Przeciwgrzybicze.


Jedną z najbardziej znanych właściwości cynamonu jest jego zdolność do pobudzenia wydzielania soków trawiennych, jak również żółci. Bardzo ważną właściwością przedstawianego superfood jest zdolność do obniżania poziomu złego cholesterolu. 


Jeśli naszym celem jest poprawa pamięci, koncentracji, jak również ogólnego stanu funkcjonowania naszego mózgu, z całą pewnością przyda się regularna suplementacja cynamonu. W tym celu jest to produkt szczególnie zalecany osobom, które intensywnie się uczą, bądź pracują umysłowo.


Cynamon okazuje się być bardzo cennym składnikiem diety w przypadku, gdy trzeba mierzyć się z różnymi chorobami układu pokarmowego. Jego cechą jest łagodzenie wielu, różnorodnych dolegliwości trawiennych. Warto także zaznaczyć, że cynamon przynosi ulgę w przypadku występowania zgagi, wzdęć, zaparć, wrzodów żołądka, biegunek, i innych przykrych objawów. 


Nie należy również zapominać, że cynamon okazuję się niezwykle skutecznym "lekarstwem" w przypadku infekcji górnych dróg oddechowych. Powszechnie stosuje się podczas występowania przeziębienia, czy grypy. 


Cynamon w gotowych daniach FitApetit 


firma cateringowa FitApetit oferuje gotowe jedzenie, które zawiera także cynamon. W praktyce oznacza to, że nie muszą Państwo samodzielnie wykonywać zakupów, dań, by cieszyć się wartościowym jedzeniem, które będzie miało korzystny wpływ na nasz organizm. Warto postawić na sprawdzone rozwiązania, i móc korzyść z życia.

Autor: ewa.kowalczyk@radiosud.pl