29 lutego 2024, 03:57

Teraz

Promocja

A A A

PROMOCJA: Na co zwrócić uwagę wybierając drzwi wewnętrzne do domu?

Urządzając mieszkanie, często nie przykładamy większej wagi do wyboru drzwi wewnętrznych. Jest to jednak duży błąd, który w przyszłości może nie raz dać się domownikom we znaki. W tym artykule podpowiadamy, o co zadbać, by uniknąć kłopotów i cieszyć się komfortem codziennego użytkowania. Sprawdź nasze propozycje aranżacji z drzwiami wewnętrznymi, które każdego dnia będą cieszyć oczy domowników i zachwycą niejednego odwiedzającego.


Drzwi wewnętrzne i ich rola


To, na który model drzwi wewnętrznych się zdecydujesz, powinno zależeć od ich przeznaczenia. Na początku spróbuj więc określić swoje potrzeby w tym zakresie. Chcesz oddzielić od siebie poszczególne pokoje? A może marzy Ci się elegancka garderoba wydzielona z przestrzeni sypialni? Możliwości jest wiele, a dzięki odpowiednim drzwiom wewnętrznym aranżacja pomieszczenia stanie się jeszcze ciekawsza. Niezależnie od tego, jaki efekt pragniesz osiągnąć, przejrzyj oferty sklepów meblowych w poszukiwaniu inspiracji. Bogaty wybór drzwi wewnętrznych oferuje na przykład Galeria Wnętrz Domar – drzwi i okna Wrocław.


Drzwi wewnętrzne prawe czy lewe?


Kierunek otwierania drzwi ma olbrzymie znaczenie dla wygody korzystania z nich. O tym, który model należy wybrać, zadecyduje układ pomieszczeń, które mają być przedzielone skrzydłem. Jak odróżnić drzwi prawe od lewych? Stań naprzeciw drzwi tak, byś mógł otworzyć je poprzez przyciągnięcie ich w swoją stronę. To, po której stronie znajdują się zawiasy, powie Ci, z jakim typem masz do czynienia. Wybierz model tak, by otwarcie drzwi nie zagradzało przejścia w korytarzu i nie kolidowało z szafami, regałami lub innymi meblami. Przed wyborem drzwi wewnętrznych dobrze więc zaprojektować układ pomieszczeń.


Drzwi otwierane czy przesuwne – co wybrać?


To pytanie zadaje sobie wiele osób, które mierzą się z wyzwaniem zaaranżowania swojego mieszkania. Czym różnią się od siebie te dwa modele? Typ otwierany to najbardziej rozpowszechniona forma drzwi, montowana na zawiasach i otwierana poprzez pociągnięcie za klamkę. Ten model cechuje się klasycznym wyglądem i zwykle jest tańszy od drzwi przesuwnych. Sposób otwierania drzwi wewnętrznych wymaga jednak przeznaczenia na ten cel odrobiny powierzchni, dlatego model ten może nieco przeszkadzać w pomieszczeniach o niewielkim metrażu.


Drzwi przesuwne to z kolei bardzo modne i stylowe rozwiązanie, które może świetnie wpisać się w wiele rodzajów aranżacji. Ten model montowany jest na specjalnych prowadnicach, które umożliwiają skrzydłu gładkie przesuwanie się w linii prostej. Drzwi przesuwne uchodzą za rozwiązanie idealne szczególnie w przypadku pomieszczeń, w których liczy się każdy centymetr kwadratowy przestrzeni.


Najmodniejsze modele drzwi wejściowych


Trendy wnętrzarskie ostatnich lat przyniosły nam wiele ciekawych propozycji na wkomponowanie drzwi wewnętrznych w przestrzeń mieszkania. Niesłabnącą popularnością cieszą się w szczególności przeszklone modele przesuwne, chętnie wprowadzane w przestrzeń sypialni, salonów czy innych pomieszczeń, które pragniemy doświetlić lub optycznie powiększyć. Nadal docenia się także najbardziej klasyczne, ponadczasowe modele wykonane ze szlachetnych gatunków drewna.

Autor: redakcja@radiosud.pl