14 lipca 2024, 12:03

Teraz

23°

Promocja

A A A

PROMOCJA: Polonia 1908 Marcinki Kępno utrzyma się w IV lidze?

Zmagania ligowe są już zakończone dla większości drużyn. Na odpoczynek poczekać będą musieli jeszcze piłkarze z Kępna, ponieważ przed nimi bardzo ważne spotkanie o utrzymanie w czwartej lidze. Po przeciwnej stronie staną zawodnicy klubu Zawisza Łęka Opatowska.


Słaby sezon piłkarzy z Kępna


Kibice, którzy na bieżąco śledzili wyniki na żywo IV ligi wielkopolskiej, na pewno nie są zadowoleni z postawy piłkarzy z Kępna. W 34 spotkaniach zawodnikom udało się zdobyć zaledwie 29 punktów, co przełożyło się na 16 miejsce w ligowej tabeli. Nie oznacza ono bezpośredniego spadku do klasy okręgowej, ale wiąże się z koniecznością gry w barażach. Przeciwnikiem będzie drugi zespół V ligi, w tym wypadku jest to Zawisza Łąka Opatowska, która zdobyła 66 punktów. 


Odnotowania wymaga jednak fakt, że rywale drużyny z Kępna zdobyli aż 94 bramki, co jest bardzo imponującym wynikiem. Pomimo tego, faworytem zdaje się być 16 drużyna IV ligi. 


Atut własnego boiska


Dużym ułatwieniem dla zespołu Polonii będzie gra przed własną publicznością. Baraż rozgrywany jest w formie jednego meczu, a więc nie będzie tutaj rewanżu na boisku rywala. W przypadku remisu wymagana będzie dogrywka i ewentualne rzuty karne.


Zawodnicy z Kępna staną zatem przed kolejną szansą na utrzymanie się w IV lidze. Wcześniej taka szansa była w ostatniej kolejce rozgrywek, gdzie zawodnicy Polonii mierzyli się na swoim boisku z Polonią Leszno. Musieli oni jednak uznać wyższość rywali, poniewaz zespół z Leszna wygrał ten mecz 0:3.


Mecz barażowy został zaplanowany na 26 czerwca, godz. 18:00 na Stadionie Miejskim w Kępnie.


 

Autor: redakcja@radiosud.pl