11 sierpnia 2022, 10:59

Teraz

20°

Fakty

A A A

PROMOCJA: Najbardziej ekstremalne atrakcje w Energylandii

Energylandia jest jednym z najchętniej odwiedzanych parków rozrywki w całym kraju, sukcesywnie zdobywa też popularność wśród zagranicznych turystów. Fenomenem tego miejsca jest przede wszystkim nieustanny rozwój i nowoczesność. W każdym sezonie Park przygotowywał dla Gości premiery kolejnych stref i nowych atrakcji przeznaczonych dla wszystkich grup wiekowych. Dumą Energylandii są wspaniałe roller coastery i atrakcje ekstremalne, które wywołują emocje nawet u największych śmiałków i miłośników adrenaliny! Jakie ekstremalne atrakcje znajdują się w Parku Roller Coasterów numer 1 w Europie?


Strefa Ekstremalna
Energylandia podzielona jest na 6 stref tematycznych (wkrótce swoją premierę będzie miała 7 strefa -  Sweet Valley): Bajkolandię, Strefę Familijną, Strefę Ekstremalną, Water Park, Smoczy Gród, Aqualantis. Duża część, bo aż 10 atrakcji ekstremalnych zlokalizowana jest właśnie w Strefie Ekstremalnej Energylandii. Każda z nich jest wyjątkowa i przyprawia o gęsią skórkę.

Flagową atrakcją jest największy i najszybszy w Europie Mega Coaster GameExpert Hyperion. Przejażdżka na tej fenomenalnej kolejce górskiej to prawdziwa podróż w kosmos! Tematem przewodnim kolejki jest podróż statku badawczego Hyperion_1, który w drodze do jednego z księżyców Saturna wpada w czarną dziurę i tunel czasoprzestrzenny, lądując na planecie, która przypomina Ziemię w świecie równoległym. GameExpert Hyperion jest wysoki na 77 m, ale biorąc pod uwagę start w tunelu, pierwszy spadek zalicza na wysokości ponad 80 m! Zanim rozpocznie się szalony i pełen wrażeń przejazd, można podziwiać wspaniałą panoramę Parku. Mknie on z prędkością 142 km/h, nie zwalniając nawet na podwójnych zakrętach i pikowaniu w dół – zapewnia to zaskakujące efekty grawitacyjne, ujemne i dodatnie przeciążenia, a także uczucie nieważkości. To obowiązkowa atrakcja dla każdego miłośnika ekstremalnych przejazdów.


Kolejnym ekstremalnym roller coasterem jest czerwony Mayan. Przejazd na Mayanie gwarantuje mnóstwo wrażeń – tor przejazdu został zaprojektowany w taki sposób, by generować jak najwięcej przeciążeń i sprawiać pozorne wrażenie zderzenia się z elementami konstrukcji. Mayan wznosi się na 33 m i osiąga prędkość 80 km/h.


Tuż obok Mayana stoi wysoka na 40 m wieża zrzutu Tsunami Drop, która charakteryzuje się niesamowitą prędkością i przeciążeniem, wywołująca u pasażerów efekt nieważkości. Inne ekstremalne atrakcje, tylko dla odważnych to szalony Aztec Swing, Space Booster i Space Gun. W Strefie Ekstremalnej znajdują się także roller coastery Moya Formuła (charakteryzująca się osiąganiem maksymalnej prędkości wagoników pociągu już 2 sekundy po starcie) oraz Speed, największy i najszybszy wodny roller coaster na świecie.


Zadra i Abyssus
Ale na Strefie Ekstremalnej nie kończą się ekstremalne atrakcji! Jednym z najbardziej znanych roller coasterów w Energylandii jest Zadra, flagowa atrakcja strefy Smoczy Gród. To najwyższa na świecie kolejka górska hybrydowa (stalowo-drewniana), która zabiera pasażerów na szaloną przejażdżkę – niczym na smoku. Zadra ma 63,8 m wysokości, a spadek zalicza się pod kątem 90 stopni. Prędkość kolejki to 121 km/h, a podczas jazdy doświadcza się 3 inwersji i przeciążeń 4g.

Natomiast Abyssus, główna atrakcja strefy Aqualantis, która premierę miała w 2021,  to double launch coaster wysoki na 38 m. Zabiera pasażerów w podróż w poszukiwaniu zaginionej Atlandyty – tor przejazdu ma 1316 m długości, a kolejka jedzie z prędkością 100 km/h. Ten roller coaster, podobnie jak Moya Formuła, charakteryzuje się rozpędzeniem do najwyższej prędkości już od pierwszych sekund po starcie, co dosłownie wbija w fotel pasażerów – Abyssus robi to aż dwa razy.


Ze wszystkich atrakcji Energylandii można korzystać bez ograniczeń w ramach jednego biletu, więc fanów ekstremalnych przejazdów czeka długi i szalony dzień!

Autor: redakcja@radiosud.pl