PROMOCJA: Personalizacja reklamy na różnych materiałach – od odzieży po szyldy zewnętrzne: gdzie sprawdzi się najlepiej?
17 września 2024, 23:46
Imieniny:Franciszka, Lamberty, Narcyza
Teraz
Jutro
Nawet najszerzej zakrojone akcje policyjne i przestrzeganie zasad drogowych nie dają gwarancji uniknięcia wypadków i kolizji drogowych. Oto podstawowe reguły postępowania, dzięki którym w sytuacji wypadku drogowego będziesz wiedzieć, jak należy się zachować.
Nawet najdrobniejsza stłuczka wiąże się ze zdenerwowaniem i ogromnym poziomem stresu. Człowiek w sytuacjach kryzysowych nierzadko opiera się na działaniach instynktownych, jednak z perspektywy bezpieczeństwa swojego i pozostałych uczestników ruchu drogowego takie zachowania mogą okazać się wyjątkowo niebezpieczne. Z tego powodu uczestnicząc bezpośrednio lub będąc świadkiem wypadku, należy w pierwszej kolejności ocenić stan zdrowia – zarówno swój, jak i współpasażerów. Warto spróbować uspokoić oddech i racjonalnie spojrzeć na stan swojego ciała, aby dopiero po dokonaniu wstępnej analizy podjąć dalsze działania.
W sytuacjach niezagrażających życiu i zdrowiu należy następnie wydostać się z pojazdu i wykonać działania zabezpieczające własny samochód na miejscu zdarzenia. Włączenie świateł awaryjnych i ustawienie trójkąta ostrzegawczego w odpowiedniej odległości od samochodu to podstawa zachowania bezpieczeństwa na drodze. Dopiero po wykonaniu tej czynności można przejść do dalszych etapów postępowania. Pamiętaj, że zachowanie zimnej krwi jest najważniejszym aspektem rzetelnych działań powypadkowych. Na tym etapie nie martw się uszkodzeniami pojazdu i konsekwencjami finansowymi zdarzenia – pamiętaj, że wykupione ubezpieczenie AC chroni Cię przed następstwami wypadków, dlatego kwestie materialne w konkretnej sytuacji powinny zejść na dalszy plan.
Po odpowiednim zabezpieczeniu swojego pojazdu można przejść do kolejnych etapów postępowania w wypadkach. Nie pomijaj tego działania, ponieważ odpowiednie oznaczenie miejsca zdarzenia stanowi podstawę do uniknięcia bardziej niebezpiecznej sytuacji, takich jak na przykład karambol. W dalszej kolejności sprawdź, czy inni uczestnicy zdarzenia drogowego wymagają pomocy medycznej. W tym celu oceń ich stopień przytomności, potencjalne urazy oraz obecność funkcji życiowych. Jeśli któryś z wymienionych elementów stanowi zagrożenie życia osoby poszkodowanej, to niezwłocznie wezwij pogotowie ratunkowe i przystąp do wykonywania resuscytacji krążeniowo-oddechowej.
W wypadkach, w wyniku których nie dochodzi do zagrożenia życia uczestników ruchu drogowego, należy tym osobom udzielić podstawowej formy wsparcia, np. pomóc wydostać się z pojazdu oraz podać płyny. Następstwa mniej niebezpiecznych kolizji opierają się natomiast na wezwaniu policji na miejsce zdarzenia lub sporządzenia wspólnego oświadczenia o zdarzeniu drogowym. Od niedawna dokument ten można wypełnić również poprzez rządową aplikację mobilną mObywatel.
Nawet niewielkie stłuczki mogą skutkować całkowitym unieruchomieniem pojazdu. Wówczas niezbędny jest kontakt z ubezpieczycielem i wezwanie pomocy drogowej na miejsce zdarzenia, w celu holowania pojazdu. Z tego powodu warto odpowiednio wcześniej wykupić ubezpieczenie Assistance, które w takich sytuacjach okazuje się nieocenionym wsparciem.
Zachowanie spokoju i rozwagi na miejscu zdarzenia to aspekty, które pozwalają podjąć odpowiednie kroki bezpieczeństwa w późniejszym czasie. Zabezpieczenie miejsca zdarzenia i udzielenie pierwszej pomocy poszkodowanym powinny być priorytetem w każdym przypadku. Z tego powodu postaraj się zapamiętać powyższy schemat postępowania – potencjalnymi szkodami zajmiesz się w późniejszym czasie!
14:50
dzisiaj
PROMOCJA: Personalizacja reklamy na różnych materiałach – od odzieży po szyldy zewnętrzne: gdzie sprawdzi się najlepiej?
10:16
2 września
PROMOCJA: Znicze – ciekawa historia, o której nie miałeś pojęcia
09:57
2 września
PROMOCJA: Jakie cechy powinien mieć wysokiej jakości t-shirt męski? Praktyczne wskazówki
13:21
27 sierpnia
PROMOCJA:Studia uzupełniające w malowniczym Wałbrzychu
12:36
27 sierpnia
ARTYKUŁ SPONSOROWANY: Letnia strefa zabaw w ogrodzie – jak zaaranżować przestrzeń do zabaw?