18 czerwca 2024, 05:24

Teraz

16°

Promocja

A A A

PROMOCJA: Wygładzanie betonu – techniki i narzędzia, które przyspieszają pracę

Nierówno rozprowadzona wylewka betonowa, złe przygotowanie fundamentów lub nieestetyczne wykończenie elementów betonowych to czarne scenariusze każdej ekipy budowlanej, która stawia na jakość. Niestety, nawet mając niezbędne umiejętności i doświadczenie, nie zawsze wszystko się udaje. Z pomocą przychodzą nowoczesne narzędzia, które zapewniają pożądane rezultaty w każdej sytuacji. Zobacz, czym przyśpieszyć prace z betonem i jak zwiększyć ich jakość!


Równa wylewka betonowa i podstawa fundamentów


Beton jest powszechnie wykorzystywany do tworzenia fundamentów, ścian, elementów wykończenia i niezależnych obiektów. Pomimo powszechności tego materiału praca z betonem w wielu aspektach wciąż nie jest łatwa. Doskonałym tego przykładem może być chociażby tworzenie wylewek betonowych na dużych obszarach, które powinny być idealnie równe. Chociaż powstałe nierówności można skorygować, zabiera to cenny czas, który w ważnych projektach może być na wagę złota.


Z rozwiązaniem przychodzą specjalistyczne łaty i wygładzające listwy do betonu. To narzędzia, które wygładzają beton już w trakcie wylewania, dzięki czemu od razu unika się powstawania niechcianych nierówności. Narzędzia te występują w wielu różnych wariantach – m.in. manualne i zautomatyzowane, pojedyncze i podwójne, prowadzone i kratownicowe. Wszystkie odpowiadają za to, aby równomiernie rozprowadzić taflę betonu, co przekłada się na oszczędność czasu i wysiłku, gdyż unika się konieczności szlifowania i kucia materiału po jego wyschnięciu.


Szybkie rozprowadzanie betonu po powierzchni bez poprawek


Prawidłowo i szybko położona nawierzchnia betonowa, która nie będzie wymagała dalszych poprawek, stanie się atutem każdej firmy. Dostępne w różnych wariantach listwy do betonu nadają się zarówno do pracy z betonem wylewanym z gruszki, jak i betoniarki. Operator korzystający z takiej listwy jest w stanie efektywnie wygładzać nawierzchnię nawet w odległości kilku metrów od siebie. Końcówka narzędzia ma zaokrąglone rogi po każdej stronie, dzięki czemu unika się tworzenia nierówności także przy skręcie drążka. Przy wyborze listwy warto dokładnie zapoznać się z jej parametrami. Znaczenie ma zwłaszcza długość drążka i materiał wykonania części rozprowadzającej. Większość produktów przeznaczona jest wyłącznie do pracy z betonem mokrym, jednak istnieją też rozwiązania łączące wygodę listwy z funkcjonalnością pac do betonu suchego. 

Autor: ewa.kowalczyk@radiosud.pl