17 sierpnia 2022, 10:08

Teraz

24°

Fakty

A A A

PROMOCJA:Zobacz, jakie akcesoria fryzjerskie powinny być w Twoim salonie

Bądź dobrze zaopatrzony i przygotowany na każdą okazję. W swoim salonie fryzjerskim  musisz posiadać nie tylko odpowiedniej jakości sprzęt fryzjerski, ale użyteczne i funkcjonalne akcesoria fryzjerskie.


Bądź dobrze zaopatrzony i przygotowany na każdą okazję. W swoim salonie fryzjerskim  musisz posiadać nie tylko odpowiedniej jakości sprzęt fryzjerski, ale użyteczne i funkcjonalne akcesoria fryzjerskie. Jakie są najbardziej istotne?


Nożyczki fryzjerskie


W niezbędniku fryzjerskim zdecydowanie nie może ich zabraknąć. Jeśli dopiero zaczynasz przygodę z fryzjerstwem, to możesz wybrać także nożyczki z niższej półki cenowej np. marki Jaguar albo Fox. Pamiętaj jednak, by wybierać nożyczki, dedykowane dla profesjonalistów, a więc takie które są odpowiednio wyprofilowane, mają śrubę do regulowania napięcia, a ostrze jest odporne na uszkodzenia mechaniczne. Na rynku znajdziesz również nożyczki do cięcia na gorąco, jak i takie, które zapewnią niesamowite efekty również przy tworzeniu bardziej efektownych fryzur. Prym wiedzie tu Jaguar albo Tondeo.


Miseczki i pędzelki do farbowania


Czego również nie może zabraknąć w salonie, to profesjonalnych przyborów, ułatwiających przeprowadzenie wszelkich zabiegów koloryzacyjnych. Tutaj istotne są:  • - miseczki, w których zmieszasz farbę z oksydantem,

  • - pędzelki do nakładania farby,

  • - czepki ochronne,

  • - nakładki ochronne na uszy,

  • - rękawiczki jednorazowe,

  • - folie i klipsy do podpinania włosów.


Szczotki do włosów


Po szczotkę, podobnie jak po nożyczki fryzjerskie też będziesz często sięgać w swoim salonie. Jedna tutaj z pewnością nie wystarczy. Musisz mieć szczotkę:  • - do rozczesywania włosów, zarówno grubych jak i cienkich,

  • - ale i okrągłą, idealną do modelowania włosów o różnej grubości.


Pamiętaj, by wybierać takie z naturalnego włosia, które lepiej rozczesują i nie wyrywają włosów. W ofercie szczotek znajdziesz jednak też takie, które nie powodują elektryzowania się włosów podczas rozczesywania, albo takie, które zapewnią klientkom przyjemny masaż głowy, podczas rozplątywania włosów.


Peleryny i ręczniki


Nawet najlepsza fryzura nie przysłoni nieprzyjemnego wrażenia po przybrudzonej farbą bluzce albo po drażniących na karku czy czole resztkach włosów. Dlatego potrzebujesz również peleryny i kołnierzyki ochronne, ale też karkówki, które usuną resztki włosów z czoła, twarzy, czy szyi. Przydatne są też jednorazowe ręczniki. Idealne rozwiązanie do odsączania wody z włosów czy do wykonania podkładu. Możesz wybrać albo jednorazowe przezroczyste peleryny, albo zakupić takie do wielokrotnego użytku.


Kofry fryzjerskie i torby – czyli akcesoria zapewniające ład w salonie


Zastanawiasz się, gdzie schować wszystkie akcesoria i przybory podczas wykonywania zabiegów? Tutaj pomocne są specjalne torby czy etui, które z powodzeniem możesz przywiesić na pasku. Masz wtedy pod ręką zarówno szczotki, jak i nożyczki, czy szpikulce, albo spinki. Dzięki temu nie musisz się odrywać od pracy, a w salonie będzie panować zawsze idealny porządek. Jeśli wykonujesz też usługi na odległość, to warto zakupić specjalną torbę albo kofer na akcesoria. Pozwoli to idealnie posegregować wszystkie narzędzia i łatwo je odnaleźć podczas wykonania zabiegu.


 Wszystkie akcesoria opisane powyżej możesz zobaczyć na Pro-sprzet.pl, sklepie, który od 2004 roku wyposaża salony fryzjerskie w Polsce!

Autor: ewa.kowalczyk@radiosud.pl