27 stycznia 2022, 23:57

Teraz

Rozrywka i oświata

A A A

KĘPNO: 4 lata Planszostrady

Kępiński Klub Gier Planszowych i Kępiński Ośrodek Kultury pragną zaprosić na spotkanie przy grach planszowych z okazji 4 roku działalności Planszostrady.

Spotkanie odbędzie się w salach Ośrodka Kultury na dworcu PKP w piątek 18.11 w godzinach 16 - 22. Będzie to troszkę bardziej uroczyste spotkanie niż te które organizujemy co dwa tygodnie.

O co chodzi?
Jakby jeszcze ktoś o nas nie słyszał to przypominamy, że tworzymy Kępiński Klub Gier Planszowych - Planszostrada i gramy w nowoczesne gry planszowe. Wydawać by się mogło, że jest tylko „Chińczyk”, „Warcaby” i „Eurobiznes”, a gry planszowe są tylko dla dzieci! Wszystkich, którzy jeszcze tak myślą zapraszamy na spotkania Planszostrady – szybko przekonacie się, że jesteście w wielkim błędzie.

Cofnijmy się w czasie.
Dokładnie 9 listopada 2012 roku odbyło się pierwsze spotkanie Planszostrady i od tego dnia nieustannie co dwa tygodnie spotykamy się w salach KOK-u. Obecnie mamy za sobą 103 spotkania Planszostrady, rozegranych setki partii w najróżniejsze gry oraz niezliczone ilości minut spędzonych w świetnym towarzystwie. Nasze pierwsze spotkania odwiedzało stałe grono kilkunastu osób. Teraz frekwencja utrzymuje się na poziomie 25-35 osób a czasami nawet więcej! Więc śmiało możemy stwierdzić, że jesteśmy jedną z najliczniejszych sekcji działającą w KOK-u.

Idziemy do przodu.

Cały czas się rozwijamy i tak oto: zaczynaliśmy z kilkunastoma grami, teraz w naszym klubowym zbiorze znaleźć można prawie 80 różnych gier! Zbieramy doświadczenie odwiedzając imprezy z grami w dużych miastach oraz śledzimy na bieżąco nowości wydawnicze.
Aby promować to wspaniałe hobby odwiedziliśmy wszystkie gimnazja w gminie, gdzie w ramach nawiązanej współpracy często organizujemy spotkania z grami. Dzięki nam szkoły te dostrzegły potencjał dydaktyczny gier i używają ich podczas zajęć lekcyjnych.

Czym możemy się pochwalić?
W ciągu czterech lat działalności zorganizowaliśmy trzy dwudniowe festiwale gier planszowych, podczas których odwiedziły nas setki ludzi z różnych miejscowości. Z roku na rok nasza frekwencja rośnie i tak ostatni Festiwal odwiedziło ponad 180 ludzi.
Zorganizowaliśmy dwa turnieje międzygimnazjalne oraz kilka turniejów okolicznościowych, w których rozdaliśmy dziesiątki nagród - gier planszowych.
Nie tylko gry tworzą tak niepowtarzalny klimat na naszych spotkaniach, lecz także ludzie, którzy zauważyli, że granie w planszówki to świetna forma spędzania wolnego czasu. Większość uczestników to młodzież z gimnazjów i liceów ale chodzą do nas także rodzice z dziećmi i bawią się wspólnie. Na nasze spotkania może uczęszczać każdy od najmłodszych (tych zapraszamy z opiekunami) przez młodzież po seniorów bo dla każdego coś się znajdzie. Gwarantujemy masę dobrej zabawy wśród fajnych ludzi.
Ze wszystkimi uczestnikami mamy kontakt poprzez naszą stronę na Facebooku pn: Planszostrada. Zachęcamy do odwiedzenia i polubienia strony w celu informacji o grach, spotkaniach i innych ciekawostkach.
Już od 4 lat działamy dla Was - ludzi dajemy od siebie wszystko, żeby widzieć radość na twarzach innych. 

tekst. Marcin Szalek - 
Planszostrada

Autor: