28 stycznia 2022, 01:19

Teraz

Rozrywka i oświata

A A A

KĘPNO: Ania Wyszkoni wystąpiła w Kępnie

Ania Wyszkoni wystąpiła w niedzielny wieczór w Kępnie (17.10). Pierwotnie koncert miał się odbyć rok wcześniej, ale na drodze stanęły obostrzenia związane z pandemią koronawirusa.

Ania Wyszkoni to jedna z najbardziej cenionych i charyzmatycznych wokalistek na polskiej scenie muzycznej. Ma na swoim koncie imponującą ilość przebojów, nagród i wyróżnień oraz ponad pół miliona sprzedanych płyt. Dwie solowe płyty Ani, "Pan i Pani" i "Życie jest w porządku" uzyskały status podwójnie platynowych! Najnowszy album, "Jestem tu nowa", w ciągu roku od premiery pokrył się "złotem". W 2021 roku Anna Wyszkoni obchodzi jubileusz 25-lecia pracy artystycznej.

Jej „kariera” muzyczna rozpoczęła się we wczesnym dzieciństwie, kiedy w zaciszu domowym „śpiewała” do dezodorantu albo rury od odkurzacza. Jednak bardziej spektakularne sukcesy nadeszły wraz z pojawieniem się w szeregach grupy Łzy w 1996 roku.

W 2009 roku Ania Wyszkoni wydała pierwszy album pod własnym nazwiskiem pt. „Pan i Pani”. To początek jej kariery solowej, która z powodzeniem trwa do dzisiaj.

Podczas jubileuszowych koncertów, takich jak ten w Kępnie, nie zabraknie największych przebojów wokalistki: "Czy ten pan i pani", "Biegnij przed siebie", "Wiem, że jesteś tam", "Nie chcę cię obchodzić", "Z ciszą pośród czterech ścian", "Zapytaj mnie o to kochany", "W całość ułożysz mnie", "Oczy szeroko zamknięte", "Księżyc nad Juratą".

Każdy koncert Anny Wyszkoni to porywające widowisko z bogatą oprawą multimedialną. Artystce towarzyszy 6-osobowy zespół pod kierownictwem jednego z czołowych polskich gitarzystów, Marka Raduli.

Autor: daniel.tarchala@radiosud.pl