23 października 2021, 13:49

Teraz

Rozrywka i oświata

A A A

HANULIN: Artyści wystąpili podczas mszy świętej

Reprezentacyjny Chór Powiatu Kępińskiego CON BRIO pod dyrekcją Ewy Olek oraz Kępińskie Koło Literatów zaprezentowali się podczas niedzielnej mszy świętej w Kościele pw. Matki Boskiej Częstochowskiej w Hanulinie.

W niedzielnym nabożeństwie uczestniczyli licznie parafianie oraz zaproszeni goście. Artystów do udziału w liturgii zaprosił proboszcz parafii ks. Marek Nagler.

To jest bogactwo - literatura, muzyka, sztuka, która przenika w nasze serca. Abyśmy przeżywali to, że Bóg jest, że on jest konkretny. Chociaz czasami grzeszymy, jesteśmy słabi to po to, że chcemy podejmować to wyzwanie – mówił do wiernych ksiądz Marek.

Swój kunszt wokalny zaprezentowali chórzyści Reprezentacyjnego Chóru Powiatu Kępińskiego CON BRIO. Kolędy i pastorałki w ich wykonaniu to przede wszystkim wszechobecna radość śpiewania i pasja. Moment refleksji wprowadzili artyści Koła Literatów, którzy zaprezentowali swoje wiersze. To było wyjątkowe spotkanie. Artystów nagrodzono oklaskami oraz kwiatami i podziękowano im za niecodzienną modlitwę.

Autor: joanna.kaczorowska@radiosud.pl